Donald Tusk

Ujawnił zamiary przewodniczącego PO? „Tusk gardzi kobietami i kobiecością. Ma doprowadzić do totalnej dechrystianizacji”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przed kilkoma dniami zaatakował ministra edukacji Przemysława Czarnka, określając szefa resortu mianem „mizogina”. Polityk obozu rządzącego postanowił odpowiedzieć byłemu premierowi.

Donald Tusk gardzi kobietami i kobiecością; to jest niestety coś, co jest charakterystyczne dla środowisk skrajnie lewicowych i lewackich (…) Jako tzw. chadek, wraz z kilkoma „chrześcijańskimi” dziennikarzami i politykami, specjalistami od „reformowania” Kościoła, ma w końcu doprowadzić do tego, co stało się na Zachodzie, do totalnej dechrystianizacji. — mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl szef MEiN Przemysław Czarnek.

Portal wPolityce.pl poprosił ministra edukacji o ocenę słów Tuska, który stwierdził, że macierzyństwo to dla polskiej kobiety udręka.

— Gardzi kobietami i kobiecością. Sam zatem okazał się być mizoginem. To jest niestety coś, co jest charakterystyczne dla środowisk skrajnie lewicowych i lewackich, a zatem krótko mówiąc — pogarda dla kobiety, kobiecości, macierzyństwa, a tym samym pogarda dla życia — zawyrokował minister edukacji i nauki.

Pogarda dla konstytucji

W swojej opinii Czarnek posunął się jeszcze dalej, zarzucając Tuskowi nie tylko tendencję przymilania się elektoratowi Lewicy, ale również lekceważący, a wręcz pogardliwy stosunek do ustawy zasadniczej:

— Do tego jeszcze pogarda dla konstytucji, no bo jeżeli macierzyństwo, które jest pod ochroną prawną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z zadaniem wyznaczonym władzom publicznym w art. 18 Konstytucji jest według Donalda Tuska „udręką”? To jest skandaliczne zachowanie, które w obliczu zapaści demograficznej ostatnich trzech dekad Rzeczpospolitej Polskiej zwiastuje – gdyby taki człowiek doszedł do władzy — wyłącznie pogłębienie tej zapaści i totalny kryzys rodziny i społeczeństwa. A przez to kryzys polskości, o której ktoś kiedyś powiedział, że to nienormalność. Pamiętacie państwo kto to był? — pytał retorycznie Czarnek.

— Każdy człowiek powinien dzisiaj zrozumieć, kim jest Donald Tusk i jaką opcję reprezentuje — opcję, która niestety — patrząc przez pryzmat nauczania św. Jana Pawła II — jest po stronie cywilizacji śmierci, a nie po stronie cywilizacji życia — dodał polityk. — Macierzyństwo jest pod opieką prawną i ochroną Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z art. 18 ustawy zasadniczej. Konstytucja panie przewodniczący Donaldzie Tusku, konstytucja — nawoływał szef MEiN.

Słowa Tuska sygnałem?

Dziennikarze zapytali ministra, czy słowa przewodniczącego PO miały stanowić sygnał dla środowisk lewicowych w Polsce, że jest on gwarantem rewolucji lewicowej w tym kraju.

Donald Tusk według obserwacji wielu, także mojej, przybył do Polski z potrójną misją. Po pierwsze jest po prostu przedstawicielem swoich mocodawców, lewicowych liberałów unijnych, reprezentując ich interesy — odpowiedział minister.

——Po drugie, chce uratować Platformę Obywatelską w ten sposób, żeby przejęła ona na nowo przywództwo na opozycji, stąd ten Opositionsführer w niemieckich dziennikach – czyli nie przywódca PO, tylko przywódca opozycji w ogóle. Stąd to milczenie dzisiaj Szymona Hołowni, trwoga Władysława Kosiniaka-Kamysza, zagubienie Lewicy… Stąd te hasła, o których dzisiaj mówimy, dotyczące właśnie tego skrajnego feminizmu, skrajnie lewackiego, pozbawionego jakiejkolwiek odpowiedzialności za społeczeństwo i za przyszłość tego społeczeństwa, hasła, w które Tusk chyba nawet wierzy — ciągnął minister.

No i trzecia misja — jako tzw. chadek, wraz z kilkoma „chrześcijańskimi” dziennikarzami i politykami, specjalistami od „reformowania” Kościoła, ma w końcu doprowadzić do tego, co stało się na Zachodzie, do totalnej dechrystianizacji. Polska jednak w tym zakresie to na szczęści nie Francja, ani nie Niemcy — podsumował minister Przemysław Czarnek.

Przeczytaj również: Gwiazda „Świata Według Kiepskich” nie szczepi się na Covid-19. Tłumaczy dlaczego

Przeczytaj również: Niemieckie media: „Rządy Polski i Węgier wykrzywiają gęby mizdrząc się do…

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these