Jerzy Owsiak w mocnych słowach skomentował wydarzenia, które miały wczoraj miejsce pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Lewicowi aktywiści, którzy zbuntowali się przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej, protestowali pod domem prezesa PiS. Sytuacja była na tyle poważna, że doszło do starć z policją.

Jerzy Owsiak nie mógł milczeć w obliczu takiej sytuacji i postanowił zwrócić się osobiście do wicepremiera: Proszę ustąpić i wycofać się z polityki — napisał lider WOŚP.

— Czy uważa Pan, że potraktowanie gazem łzawiącym głównie kobiet, które demonstrowały przed Pana domem, jest skuteczną na to odpowiedzią? Że tylko siłowa i coraz bardziej bezwzględna akcja policji da Panu poczucie, że problemu nie ma? — dopytywał Owsiak.

Zobacz również: Marta Lempart komentuje wyrok TK: Hej, fanatycy, myślicie, że zakazaliście w Polsce aborcji?

Według niego dochodziło już do podobnych sytuacji, jednak za każdym razem działania funkcjonariuszy kończyły się klęską.

We wpisie lidera WOŚP pojawił się głośny apel, by Kaczyński „powstrzymał eskalację zła i nienawiści”, a przede wszystkim wycofał się ze swojej działalności.

— Proszę ustąpić i wycofać się z polityki — przeprosić Polki i Polaków i zrobić wszystko, aby zakopać ten topór wojenny! — podsumował Owsiak.

źródło: brulion24.pl

(Visited 1 077 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj