Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Wyrok ten wywołał prawdziwą burzę w mediach i sprowokował do licznych głośnych protestów. Przykładem jest jeden z tych, który urządzili lewicowi działacze pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Polska działaczka społeczna i polityczna, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart skomentowała decyzję TK w ironicznych i prześmiewczych słowach.

— Hej, fanatycy — myślicie, że zakazaliście w Polsce aborcji? To bardzo ciekawe. Możecie sobie oświadczenie pani Przyłębskiej wydrukować i wsadzić w buty, to będziecie wyżsi — oznajmiła Lempart.

Zobacz również: Wściekłość Tuska po wyroku TK: „To coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo”

— A my znajdziemy lekarzy i lekarki, którzy powiedzą wam to samo…żebyście się bujali! I będą przeprowadzać legalne aborcje, a my zrobimy wszystko, żeby jak najbardziej w Polsce dostępne były inicjatywy takie, jak aborcja bez granic — dodała z satysfakcją aktywistka.

źródło: Twitter.com

(Visited 851 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Odlot! Bodnar chwali Lempart, a senatorowie PiS-u wychodzą: ,,WYBITNA aktywistka’’ [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here