Jerzy Owsiak był gościem programu „Newsroom” na antenie Wirtualnej Polski. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypowiedział się m.in. na temat ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Wypowiedzi — mówił Owsiak — pana ministra Czarnka budzą ogromne kontrowersje u nauczycieli i w ogóle społecznie są bardzo kontrowersyjne — ocenił w programie „Newsroom” na antenie Wirtualnej Polski.

Jerzy Owsiak od dłuższego czasu nie ukrywa swojej niechęci wobec ministra edukacji. W opinii szefa WOŚP, zaproponowany przez ministerstwo program nauczania sprawi, że uczniowie utracą więź ze szkołą.

Kurator będzie rządził szkołą z nadania partii, która rządzi — stwierdził i poinformował, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dołącza do akcji „Wolna Szkoła”, której celem jest ogólnopolski protest przeciwko zmianom proponowanym przez Przemysława Czarnka.

— Rodzice dziś w Polsce są często zabiegani i zapracowani. W związku z tym to szkoła jest miejscem, w którym wiedza będzie głównie przekazywana. A to co mamy we współczesnej Polsce to zakłamywanie historii. Ja mam 60 lat na karku, ja tą historię przeżywałem i widziałem ją, w związku z tym z wieloma rzeczami się nie zgadzam, to nie jest prawda — powiedział gość Wirtualnej Polski.

Przeczytaj również:  Najnowszy sondaż: Zwycięstwo zjednoczonej opozycji, olbrzymie poparcie dla Konfederacji

Ja myślę, że pan Czarnek jest jak kilku innych ministrów, którzy są takimi wypuszczonymi cerberami, po to tylko, by zagotować. Wielokrotnie się tak robi w polityce, kogoś się wypuszcza. Wypowiedzi pana ministra Czarnka budzą ogromne kontrowersje u nauczycieli i w ogóle społecznie są bardzo kontrowersyjne — dodał lider WOŚP.

Przeczytaj również: Edyta Górniak zrywa pandemiczne plakaty i nie daje za wygraną. Takiej reakcji jednak się nie spodziewała

Przeczytaj również: Marcin Prokop pokazał luksusowe auto i… zadrwił z Szymona Hołowni. Padło zaskakujące porównanie

źródło: Tysol

(Visited 375 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj