Minister zdrowia Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości odnośnie planowanego luzowania obostrzeń. Wiele wskazuje na to, że już niedługo doświadczymy zniesienia ograniczeń w zakresie usług. Czeka na to z pewnością wielu udręczonych przedsiębiorców, którzy od wielu miesięcy nie mogą swobodnie zarabiać i prowadzić swoich biznesów.

Rząd nie wyklucza również, że zostaną otworzone ogródki restauracyjne, które zwykle przyciągały wielu klientów. Jeszcze w tym tygodniu rząd ma ogłosić kolejne decyzje w sprawie znoszenia restrykcji, które będą miały charakter regionalny.

— Jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku do Podkarpacia, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym — wyjaśnił Adam Niedzielski, który ponadto obiecał, że prawdopodobnie pod koniec maja nie będziemy już musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu.

Zobacz również: Donald Tusk skomentował zdjęcie Ewy Kopacz w moskiewskim prosektorium. Zaskakujące słowa

Dodał, że na przełomie maja i czerwca możemy spodziewać się przywrócenia niektórych usług.

— Fryzjerzy, branża beauty, a potem handel wielkopowierzchniowy, sklepy budowlane, galerie, Gdzieś w perspektywie pojawiają się hotele, a na końcu prawdopodobnie restauracje, kluby fitness — powiedział Niedzielski.

Zobacz również: Trzaskowski wstawia się za Kopacz: „Kloaczna propaganda PiS”

Minister zdrowia podkreślił, że rządowi zależy na pomocy restauracjom: — Mówiąc o restauracjach, myślę o przestrzeniach wewnątrz, bo jak popatrzymy na inne kraje, to część z nich ogródki restauracyjne otwiera stosunkowo szybciej — mówił szef resortu zdrowia.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 1 992 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj