Rzeczywistość epidemicznych obostrzeń staje się coraz bardziej uciążliwa. Zasady, których muszą przestrzegać Polacy, zmieniają się w szybkim tempie, a końca istniejących problemów nie widać. — Czwarta fala pandemii koronawirusa to prawdopodobny scenariusz. Jesień to powrót do zwiększonej mobilności, zwiększonej liczby interakcji społecznych — zapowiedział w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski.

Brytyjska mutacja koronawirusa zaczyna dominować w Polsce. Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści, wszystko wskazuje na to, że najtrudniejsze chwile dopiero przed nami.

— Brazylijska nie jest jeszcze obecna. Mamy na pewno obecną południowoafrykańską i wersję nigeryjską. Nie popularyzują się w zauważalnym tempie — ostrzegł szef resortu zdrowia.

Zobacz również: Horban wyznaje: „Na ulicy jeszcze na szczęście mnie nie rozpoznają, bo chodzę w masce” [WIDEO]

Minister zdrowia podkreślił, że nowe mutacje mogą przyczynić się do większej liczby zachorowań i tym samym wystąpienia czwartej fali koronawirusa. Nie pomoże nawet fakt zaszczepienia 70 proc. populacji.

— Źródło III fali to mutacja brytyjska. W optymistycznej wersji, jeśli nie pojawią się nowe mutacje, odporne na zakres szczepienny, to powinniśmy mieć do czynienia ze stopniowym wygaszaniem liczby zachorowań — wyjaśnił Adam Niedzielski.

Zobacz również: Włamał się do domu i… zjadł śledzie. Teraz może trafić do więzienia na 10 lat

We wtorek 20 kwietnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 9246 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. Z danych resortu wynika, że zmarło 601 osób, u których zdiagnozowano koronawirusa.

Od samego początku epidemii w naszym kraju koronawirusem zakaziło się 2 704 571 osób, a zmarło łącznie 62 734 zainfekowanych pacjentów.

Źródło: radiozet.pl, tvp.info

(Visited 2 333 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj