Jak przekazał rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, funkcjonariusze w czasie okresu świątecznego mieli pełne ręce roboty. — Ostatniej doby policjanci nałożyli 4986 mandatów, skierowali 702 wnioski o ukaranie do sądu, a 2731 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką — poinformował rzecznik.

Od początku działań stróże prawa przeprowadzili nawet 3 mln kontroli mających na celu sprawdzenie, czy wprowadzone obostrzenia są należycie przestrzegane.

Po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa na Polaków nałożono 402 548 mandatów, skierowano 58 387 wniosków o ukaranie do sądu, a 255 04 osoby pouczono o właściwym zachowaniu.

Zaledwie 3 kwietnia policjanci nałożyli 4986 mandatów karnych, skierowali 702 wnioski o ukaranie do sądu, a 2731 osób pouczyli.

Zobacz również: Hołownia wstrząśnięty krytyką po zaszczepieniu się na COVID-19. Polityk Lewicy: „Proszę podać adres, wyślę grabki i wiaderko”

— Apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisję wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, tylko z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania. Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierujemy ok. 20 tys. policjantów. Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę — wyjaśnił rzecznik KGP. Jedynie w sobotę sprawdzono 433 941 osób, a od początku podjętych działań przeprowadzono już 62,5 mln sprawdzeń.

Zobacz również: Prof. Simon bez ogródek o Polakach: „Samobójcy i fanatycy spotkają się tłumnie na imprezach rodzinnych”

— Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego — podsumował insp. Mariusz Ciarka.

Źródło: stefczyk.info

(Visited 960 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj