Stanowiska w rządzie PiS zostanie pozbawiony Michał Dworczyk – ustalił dziennikarz RMF FM Roch Kowalski. Dworczyk ma sam podać się do dymisji przy okazji najbliższych zmian personalnych w rządzie ZjeP [„Zjednoczona Prawica” to formalna nazwa rządzącej koalicji – red.].

Michał Dworczyk, to szef Kancelarii Premiera i prawa ręka Mateusza Morawieckiego – szefa rządu ZjeP. Pierwsze wzmianki o możliwej dymisji Dworczyka pojawiły się w mediach już blisko rok temu w związku z tzw. aferą mailową.

Wskutek omawianej afery, opinia publiczna Polski dowiedziała się, że Dworczyk załatwiał swoje służbowe sprawy przy pomocy prywatnej, niezabezpieczonej skrzynki mailowej. Dziennikarz śledczy, Jan Piński, wskazuje, że w korespondencji Dworczyka poruszane były tematy objęte klauzulą niejawności tj. wysokość funduszy operacyjnych polskich służb specjalnych. Znaczna część maili okazała się kompromitująca dla poszczególnych polityków w rządzie ZjeP, a w szczególności dla samego Mateusza Morawieckiego.

PiS a afera mailowa Dworczyka

Opinia publiczna poznała kulisy sprawowania władzy, ręczne sterowanie mediami publicznymi czy sposób załatwiania pracy rodzinom i znajomym polityków opcji rządzącej w spółkach i administracji państwowej” – relacjonuje RMF.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

Afera mailowa m.in. ujawniła bliskie związki polityków partii Jarosława Kaczyńskiego z sondażownią CBOS.

Michał spotkaj się z panią prof. Grabowską i przewodniczącym rady CBOS-u” – pisał Morawiecki do Dworczyka w jednym z poufnych maili.

Z maili wynika również, że rząd ZjeP posiada szereg kontaktów wśród dziennikarzy, którzy po „telefonie” biorą udział min. w kolportowaniu wypowiedzi Morawieckiego wśród elektoratu PiS.

Pereira, Trzmiel, Sakiewicz – obdzwonieni. Karnowski – zaraz się widzę” – pisał Mariusz Chłopik, doradca Morawieckiego.

CZYTAJ TEŻ: Polityk PiS twierdził, że kupił węgiel za 2400 złotych. Oto szczegół, który przedtem pominął

CZYTAJ TEŻ: Braun: „To nie jest żaden kryzys. To efekt błędnych działań i błędnej polityki

Jest i idzie szeroko. Szczególnie do naszego elektoratu” – podkreślił Chłopik. Przedmiotem korespondencji obu panów była wypowiedź Morawieckiego, którą ten przy pomocy wymienionych dziennikarzy zamierzał rozprzestrzenić w mediach.

propolski.pl: Dworczyk o szczepieniach

Źródła: RMF FM / newsweek.pl

(Visited 1 208 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj