Popularny aktor i były gubernator stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger przyleci do Polski, by zwiedzić były niemiecki obóz Auschwitz. Uda się także do oświęcimskiego Centrum Żydowskiego.

– Jestem świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm. Na własne oczy widziałem, jak nienawiść wymknęła się spod kontroli i dlatego dzielę się tymi bolesnymi wspomnieniami ze światem w nadziei, że w przyszłości uda się zapobiec takim tragediom. Wspieram Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i ich misję, aby Holokaust nigdy więcej się nie powtórzył – ogłosił Arnold Schwarzenegger.

Arnold Schwarzenegger w Polsce

Gwiazdor obejrzy zarówno były obóz Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau. Ponadto będzie rozmawiać z ocaloną z Auschwitz byłą więźniarką Lidią Maksymowicz.

Na miejscu będzie również Simon Bergson, syn ocalałych oraz przewodniczący Auschwitz Jewish Center Foundation (AJCF).

– Chociaż nasze ścieżki życia są zupełnie inne, to zarówno Arnold, jak i ja urodziliśmy się w Austrii zaraz po II wojnie światowej, on w Grazu, a ja w obozie przejściowym, gdzie moi rodzice trafili po wyzwoleniu z obozu w Auschwitz. Teraz obaj razem walczymy z nienawiścią i staramy się zmieniać świat. Arnold i ja jesteśmy żywym dowodem na to, że w ciągu jednego pokolenia nienawiść można wykorzenić – mówił Simon Bergson.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Braun: „To nie jest żaden kryzys. To efekt błędnych działań i błędnej polityki”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w rządzie PiS. Nieoficjalnie: To on pożegna się ze stanowiskiem

źródło: RMF FM / TVP Info

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj