Ojciec Adam Szustak to Dominikanin, który znany jest ze swoich rekolekcji oraz kanału na YouTube „Langusta na Palmie”. Duchowny był gościem Karola Paciorka w podcaście Imponderabilia.

Podczas programu o. Szustak opowiadał o swoich doświadczeniach z wiarą. Ponadto temat zszedł również na problemy, z którymi mierzy się polski Kościół. Nie obyło się również bez pytań odnośnie pedofilii.

O. Szustak opowiedział między innymi o komisji, której przewodniczy dziennikarz Tomasz Terlikowski. Jej celem jest zbadanie spraw dotyczących nadużyć seksualnych wśród duchownych.

— Tomasz Terlikowski to jest dla mnie wielkie zaskoczenie i objawienie (…) ja tego człowieka kilka lat temu nie znosiłem, to było zaprzeczenie wszystkie w co wierzyłem jako katolik — przyznał o. Szustak.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

Mimo to duchowny podkreślił, że teraz liczy na to, że komisji uda się należycie przeprowadzić dochodzenie i wyciągnąć konsekwencje.

O. Szustak skomentował także decyzje podejmowane przez polski Episkopat, przyznając, że jest niektórymi wypowiedziami już zmęczony.

— Jestem zmęczony, zniechęcony, zrozpaczony tą degrengoladą, która się dzieje. Było jakieś tam spotkanie, jakiś tam episkopatu, jakieś coś tam tej komisji i wydali takie tam oświadczenie, m.in. Gądecki (metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki – red.), co jest teraz najważniejszą potrzebą kościoła — zaczął tłumaczyć zakonnik.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

— Tak aktualnie, że kończy się pandemia, jak teraz kościół powinien zafunkcjonować i pierwszy punkt k***a, który podano, Gądecki go podał, to najważniejsze jest to żeby teraz zrobić wszystko co się tylko da, żeby ludzie wrócili do kościoła, czyli żeby zaczęli chodzić do kościoła. No do k***y nędzy, w takim razie mi ręce opadają — powiedział o. Szustak.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 2 556 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

 1. RĘCE OPADAJĄ
  CO JEST NAJWAŻNEJSZĄ POTRZEBĄ KOSCIOŁA
  No do k***y nędzy, w takim razie mi ręce opadają
  Trudno nie zgodzić się z o. Szustak
  TO JEST WAŻNE BY CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA
  NIE WALKA Z PEDOFILIĄ, NIE ZBIERANIE BOGATWA, NIE … TYLKO
  KURWA MASZ CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA TO JEST WAŻNE DLA EPISKOPATU !!!
  Kasy brakuje co na utrzymanie willi biskupów a może Watykan potrzebuje kasy na kolejnego Bożka by do niego się modlić? Kolejna Pachamama i oddawanie modłów w kościele Jezusa przez duchownych Franciszka.
  Nie ważne by chodzić do kościoła.
  Mówiłem dawno temu ze kościół będzie pusty i będą go podpalać, niszczyć. Nie z nienawiści do Boga tylko z nienawiści do duchownych za krzywdzenie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj