Znany amerykański naukowiec John Staddon stwierdził, że istnieją tylko dwie płcie. Profesor psychologii tym stwierdzeniem naraził się internautom i został wyrzucony z grupy dyskusyjnej. Niedługo po swoim wpisie otrzymał maila od administracji, który potwierdzał usunięcie go ze społeczności. Zdaniem administratorów profesor naruszył ważne standardy.

Grupa dyskusyjna stworzona i prowadzona przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne usunęła jednego z członków. John Staddon to emerytowany profesor psychologii i neronauki na Duke University. Jest znanym specjalistą w dziedzinie nauk behawioralnych oraz autorem książki The New Behaviorism.

Jeszcze w 2018 roku Staddon był doceniany i chwalony za swoje osiągnięcia. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów było nim wręcz zachwycone.

— Gratulacje dla Johna Staddona z P&N za zdobycie nagrody APA za wybitny wkład w analizę podstawowych zachowań! — napisano.

Obecnie sytuacja nie wygląda już tak różowo.

— Hmm… Binarny pogląd na płeć jest fałszywy? Jakie są dowody? Czy istnieje chromosom Z? — napisał Staddon na forum. To właśnie za ten wpis został usunięty ze społeczności.

— Komitet wykonawczy postrzega korzystanie z działu listerv jako przywilej i głosował za usunięciem Cię z serwera list. Piszę, aby poinformować Cię, że Twój adres e-mail został usunięty z serwera list. Traktuj wszystkich z szacunkiem i rozwagą. W organizacji naukowej i na spotkaniach naukowych dopuszczalne jest, aby członkowie mieli wyraźne różnice opinii lub różne teoretyczne spojrzenia na aspekty nauk psychologicznych. Jednak te różnice i nieporozumienia mogą być wyrażane w sposób, który to czyni. nie sprawiać, by inni ludzie czuli się zagrożeni, poniżeni, dyskryminowani lub prześladowani — napisali administratorzy, pouczając profesora.

Zobacz również: Komorowski potępił jedno z wydarzeń na arenie międzynarodowej: „Nie sądziłem, że Polska upadnie tak nisko”

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany, dodając:

— Ten incydent tylko ilustruje obecną niezdolność niektórych społeczności naukowych do tolerowania sprzeciwu w kwestiach związanych z płcią i rasą. Psychologia i socjologia wydają się szczególnie wadliwe w tym względzie — skomentował naukowiec.

Zobacz również: Lempart rzuca wulgaryzmami i nazywa siebie „ciotką rewolucji”: „Wypier…lać, je…ać PiS”

źródło: medianarodowe.com

(Visited 1 613 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj