Od soboty 17 października obowiązują nowe obostrzenia. Chodzi o 152 powiaty w Polsce, które znalazły się w strefie czerwonej. Wszystko wskazuje na to, że regulacje dotkną nawet ponad 70 % ludności.

W szkołach ponadpodstawowych oraz wyższych zajęcia będą odbywać się zdalnie. Jeżeli chodzi o przedszkola i żłobki wszystko pozostanie bez zmian. W całym kraju bez względu na strefę, restauracje, puby i bary będą czynne jedynie w godzinach 6.00-21.00., a klienci wykorzystają co drugi stolik. Po godzinie 21.00 będzie można zamówić jedzenie tylko na wynos.

Jeżeli chodzi o transport publiczny sytuacja również się zmieni. Od tej pory zajętych może być połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc. Ucierpią też wydarzenia sportowe, ponieważ będą odbywały się bez publiczności. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych będzie mogło być jedynie 25 proc. miejsc dla publiczności.

Zamknięto baseny, aquaparki i siłownie. Branża fitness już rozpoczęła protesty ze względu na te okoliczności. W sklepach znajdujących się w strefie czerwonej uzależniono liczbę klientów od jego powierzchni. Do małych sklepów będzie przydzielonych 5 osób na kasę, a dla większych jeden klient na 15 mkw.

Wyjedź na udany urlop, wybierz hotele z Aquaparkiem

W strefie czerwonej w zgromadzeniach weźmie udział nie więcej niż 10 osób, natomiast w żółtej jedynie 25 osób. Trudniej będzie o większe uroczystości religijne. W strefie czerwonej będzie to jedna osoba na 7 mkw, a w żółtej jedna osoba na 4 mkw. Od poniedziałku koniec z weselami, komuniami czy stypami. W strefie żółtej dopuszczono zaledwie 20 osób, jednak z zakazem zabawy tanecznej.

Przeczytaj również:  Poseł PO skomentował zachowanie Jachiry: Część elektoratu żąda od nas działania w taki sposób

Od minionego czwartku, w ramach nowych obostrzeń wprowadzono zasady dla osób powyżej 60 roku życia. Seniorzy mogą robić zakupy między godziną 10.00 a 12.00 w drogeriach, sklepach spożywczych czy aptekach (obowiązuje od poniedziałku do piątku).

W strefie czerwonej objętej największymi restrykcjami znajdą się 152 powiaty z 16 województw. Największe miasta, które będą podlegać kontroli, to: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 488 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj