Europosłanka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska skomentowała ostatnie słowa lidera PO Donalda Tuska ws. imigrantów.

— Nie sądzę, żeby Donald Tusk był człowiekiem, który nie rozumie sytuacji migrantów i mógłby powiedzieć o człowieku, że jest nielegalny — stwierdziła Janina Ochojska.

— Państwo powinno strzec swoich granic, ale jednocześnie, jeżeli mamy do czynienia z migrantami, to mamy obowiązek, żeby pozwolić im złożyć wnioski o ochronę międzynarodową i taki wniosek po prostu się rozpatruje — dodała.

Na granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu Górnym od kilkunastu dni mają miejsce emocjonalne sceny. Koczują tam imigranci, którzy są wypychani z Białorusi przez tamtejsze służby. Przedstawiciele opozycji stają w ich obronie i mocno krytykują władze za brak zdecydowanych działań w tej kwestii.

Premier Morawiecki obwieścił, że Polska powinna przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo i granice.

— Ludzie, którym szczerze współczuję, są narzędziem w rękach Łukaszenki — powiedział szef polskiego rządu.

Głos w tej kwestii zabrał również Donald Tusk, który opublikował post na Twitterze:

— Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów — napisał nowy lider Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Do słów byłego szefa RE odniosła się Janina Ochojska, która była gościem w Polsat News.

— Państwo powinno strzec swoich granic, ale jednocześnie, jeżeli mamy do czynienia z migrantami, to mamy obowiązek, żeby pozwolić im złożyć wnioski o ochronę międzynarodową i taki wniosek po prostu się rozpatruje — powiedziała, zwracając uwagę, że we wpisie byłego premiera „zabrakło staranności”.

— Ludzie zajmujący publiczne stanowiska powinni bardzo uważać na słów. Nie sądzę, żeby pan Donald Tusk był człowiekiem, który nie rozumie sytuacji migrantów i mógłby powiedzieć o człowieku, że jest nielegalny. Nazwiemy ich uchodźcami wtedy, kiedy będą mogli złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. W tej chwili możemy o nich mówić jako o migrantach — stwierdziła Ochojska.

Zobacz również: „Radość i szczęście czy udręka i cierpienie?”. Wiadomości TVP przypomniały sobie o Donaldzie Tusku

Zobacz również: Poseł Berkowicz ma propozycję ws. imigrantów: „Może kompromis?”

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 319 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj