Polityk Konfederacji skrytykował działalność Rady Medycznej przy premierze oskarżając jej członków o brak rzetelności oraz niezależności.

Poseł prawicowego ugrupowania zarzucił członkom Rady Medycznej brak niezależności. Bosak wskazał, że są dostępne dane mówiące o tym, że lekarze, którzy zasiadają w Radzie „prowadzili działalność za pieniądze koncernów farmaceutycznych”.

– Jest to pewna grupa medialnych postaci. W tej chwili mamy już dane, że większość Rady Medycznej prowadziła działalność za pieniądze dużych koncernów farmaceutycznych. Szczerze powiedziawszy, nie mam niestety zaufania w obiektywizm tych lekarzy, profesorów. Wiele razy zmienili opinie, więc naprawdę ciężko ich traktować poważnie – powiedział Bosak, który był gościem „Salonie Politycznym Trójki”.

Poseł Konfederacji przyznał, że członkowie RM nierzadko posługują się metodą „cherry picking” dobierając dane pod tezę.

– Cała sprawa ze skutecznością szczepień, czy z liczbą osób zaszczepionych i niezaszczepionych, w oczywisty sposób dobrali taki okres danych, podając okres, kiedy nikt nie był jeszcze zaszczepiony. Niestety ministerstwo zdrowia to robiło – powiedział poseł nawiązując do statystyk, które w jego ocenie można łatwo fałszować.

Krzysztof Bosak w mocnym tonie skrytykował prowadzoną przez rząd kampanię zachęcającą do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przeczytaj również:  Krzysztof Bosak o grupie trzymającej władzę: "W tej chwili bankrutują firmy w branży gastronomicznej. To były decyzje konkretnych ludzi"

– Jeżeli ludzie widzą, że są w tak prymitywny sposób manipulowani, to ludzie na koniec już nie wierzą w nic i nie jest to dobra sytuacja, kiedy ludzie przestają wierzyć rządowi, lekarzom – stwierdził parlamentarzysta.

Krzysztof Bosak odniósł się również do głośnej sprawy poselskiej interwencji w Ministerstwie Zdrowia, która przez wielu była oceniona jako „skandaliczna”.

Inne zdanie w tej sprawie ma Krzysztof Bosak, który powiedział:

– Interwencja, której dokonali w Ministerstwie Zdrowia Grzegorz Braun i Robert Winnicki jest w całości nagrana, była na bieżąco transmitowana do internetu – podsumował.

Zobacz również: Antyszczepionkowcy zaatakowali posesję posłanki PO. Budka stwierdził, że to wina Konfederacji [FOTO]

Zobacz również: Monika Olejnik zadała Tuskowi podchwytliwe pytanie: „Naprawdę panią to interesuje?”

Źródło: Polskie Radio, DoRzeczy.pl

(Visited 53 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj