propolski.pl: Krzysztof Bosak

„Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak w mocnych słowach podsumował premiera Morawieckiego. Stwierdził, że ten popiera budowę superpaństwa europejskiego i nie zamierza się z tego pomysłu wycofać.

– PiS namaścił na premiera człowieka, który popiera budowę superpaństwa europejskiego i sam popycha te rzeczy do przodu. W tej chwili, 6 grudnia – Parlament Europejski już to poparł i – Rada Unii Europejskiej, gdzie mamy jeszcze w niektórych sprawach prawo weta, ma akceptować te podatki – powiedział Krzysztof Bosak.

Bosak podsumował Morawieckiego

– Premier Morawiecki obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków w zakresie możliwości zastosowania prawa weta w tych sprawach. Premier Morawiecki próbuje oszukać Polaków, że jeżeli nie poprzemy nowych europodatków, to nie będzie pomocy dla Ukrainy, więc chce ustawiać wszystkich, którzy nie chcą superpaństwa europejskiego, jako potencjalne rosyjskie onuce – dodał parlamentarzysta.

– Jest taka argumentacja, że to w pakiecie wszystko będzie – zaznaczył prowadzący program.

Tu Krzysztof Bosak zaprzeczył i skrytykował poczynania rządu.

– Według moich informacji nad każdą rzeczą glosowanie będzie osobno i na stole mamy wprowadzenie podatku od korporacji, podatku cyfrowego, cła węglowego, transferu 25 proc. dochodów z certyfikatów emisji CO2, które powinny być zlikwidowane, do budżetu unijnego, podatek od plastiku. Co więcej, podatek od plastiku i transfer dochodów ze sprzedaży certyfikatów ETS ma wstecznie – na dwa lata wstecz – od 1 stycznia 2021 roku trafić do budżetu unijnego – dodał.

W jego ocenie nie w naszym interesie leży wzmacnianie Unii Europejskiej finansowo.

– Jak ktoś chce, żeby mu komisarze wyliczali i dawali cele polityczne do realizacji, jak w kamieniach milowych, czy w nieoficjalnych, nieformalnych naciskach z Komisji Europejskiej, to niech popiera PiS, Platformę, Lewicę, PSL i Komisję Europejską – podsumował poseł Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemieckie media krytykują Merkel. „Nadal nie widzi swoich błędów”

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these