Portal dziennika „Bild” odniósł się do obszernego wywiadu opublikowanego przez „Spiegel” z byłą kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

– Była kanclerz Angela Merkel nadal nie chce zauważyć swoich błędów w polityce prowadzonej latami wobec Rosji i Ukrainy. Jej upór poraża! – czytamy w „Bildzie”.

Była szefowa niemieckiego rządu na łamach „Spiegla” przekonywała, że dostrzegała zbliżającą się inwazję na Ukrainę, jednak nie mogła temu zaradzić.

Tylko Gazowy Gerd – Gerhard Schroeder ma tak niewiele autorefleksji, jeśli chodzi o Ukrainę! Była kanclerz Angela Merkel nadal całkowicie wypiera własną odpowiedzialność za politykę Niemiec, prowadzoną wobec Rosji – przekazał Paul Ronzheimer, zastępca redaktora naczelnego dziennika „Bild”.

– Można się zastanawiać, czy faktycznie nie ma nikogo w otoczeniu byłej kanclerz, kto by zwrócił jej uwagę na ewidentne błędy w kontaktach z Rosją i Ukrainą – analizował sytuację publicysta.

Merkel bezsilna wobec polityki Putina

Tymczasem Merkel przekonywała, że rosyjska inwazja wcale jej nie zaskoczyła, jednak była całkowicie bezsilna wobec polityki Putina.

– Te wypowiedzi byłej kanclerz są zdumiewające i szokujące, z kilku powodów – mówił Ronzheimer.

– Skoro Merkel widziała nadciągająca wojnę, to jak, na litość boską, chciała trzymać się dalej rurociągu Nord Stream II i trwale uzależniać Niemcy od rosyjskiego gazu? Jeśli Merkel przewidziała nadchodzącą wojnę, dlaczego w ostatnim roku jej urzędowania nie było widać silniejszych prób sankcjonowania Rosji PRZED atakiem? Jeśli Merkel przewidywała nadchodzący atak, dlaczego sprzeciwiała się dostawom broni, a tym samym uniemożliwiła Ukrainie lepszą obronę od pierwszego dnia wojny? – pyta „Bild”.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Ronzheimer wskazał, że na Ukrainie „ludzie nie dowierzają w słowa Merkel i są wściekli, że nie wyraziła ona ani słowem skruchy z powodu swojej prorosyjskiej polityki, nawet po dziewięciu miesiącach wojny”.

– Była pani kanclerz, nigdy nie jest za późno na przeprosiny. Zrób to w końcu! – skwitował Ronzheimer.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sprzeczka w „Dzień Dobry TVN”. Prowadzący nie wytrzymali

źródło: forsal.pl

(Visited 99 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj