W poniedziałek 19 września prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił na Twitterze odbycie spotkania z ukraińskim ministrem energii Germanem Gałuszczenko. W swoim komunikacie podkreślił, że celem wizyty jest „wzmacnianie bezpieczeństwa nie tylko w obliczu obecnego kryzysu”.

„Bardzo dobre spotkanie z ukraińskim Min. Energii Germanem Gałuszczenko o potencjalnej współpracy Grupy ORLEN z Ukraińskimi firmami energetycznymi. Chcemy budować partnerstwo i wspólnie wzmacniać bezpieczeństwo nie tylko w obliczu obecnego kryzysu, ale też w długiej perspektywie” – komentuje Obajtek w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem

Morawiecki prosi Ukrainę o dostawy prądu

Spotkanie Obajtka z ukraińskim ministrem jest częścią szeregu wizyt, jakie ostatnio na Ukrainie składają politycy PiS. Grupa trzymająca władzę reaguje na medialne pogłoski wskazujące, że Polska może zostać wkrótce dotknięta brakami węgla, gazu oraz energii elektrycznej. Szef rządu Mateusz Morawiecki spotkał się ostatnio z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Zełenski wyraził zrozumienie dla poważnych problemów gospodarczych, jakie dotknęły Polaków podczas rządów ZjePu [„Zjednoczona Prawica” to formalna nazwa rządzącej koalicji – red.], deklarując gotowość do niesienia pomocy swoim sąsiadom w ramach wdzięczności za wsparcie, jakim polscy obywatele obdarzyli ukraińskich uchodźców.

WIĘCEJ: Morawiecki uspokaja. Prądu jednak nie zabraknie?

Aby go [węgla – red.] nie spalać w polskich elektrowniach, przydało by nam się trochę prądu z Ukrainy, o ile oczywiście będzie to możliwe. Ale usłyszałem od pana prezydenta, że tak, będzie to jak najbardziej w krótkim czasie możliwe – komunikował Morawiecki.

CZYTAJ TEŻ: Co się dzieje z Putinem? Prezydent Turcji musiał podtrzymywać go pod rękę [WIDEO]

Niedawno przy okazji otwarcia przekopu na Mierzei Wiślanej Morawiecki oświadczył, że Polska pozbywa się „uzależnienia gazowego” od Rosji. Stwierdził przy tym, że symbolem tej zależności jest rząd PiS.

Źródła: Propolski.pl / Twitter / businessinsider.com.pl

(Visited 172 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj