Prezes Orlenu Daniel Obajtek opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do serii konferencji prasowych zaplanowanych przez polityków KO pod hasłem „Orlen-Lotos. Największa niekontrolowana prywatyzacja Morawieckiego. Kto na tym straci?”.

— Opozycja w brudnej kampanii sprzeciwia się budowie silnego koncernu multienergetycznego; celem ich ataków jest zablokowanie fuzji PKN Orlen i Lotosu — stwierdził Daniel Obajtek.

— Opozycja, organizując dzisiaj serię konferencji, ujawnia prawdziwy cel swoich ataków, czyli zablokowanie fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos. W brudnej kampanii sprzeciwia się budowie silnego koncernu multienergetycznego. My nie chcemy sprzedać Lotosu Rosjanom — dodał na Twitterze Obajtek.

Zobacz również: To już koniec Platformy? ,,Schetyna podłożył nam bomby’’

Do swojego wpisu dołączył także link prowadzący do artykułu na portalu rmf24.pl z 2011 roku. Wtedy premier Donald Tusk zapewniał, że nie ma powodów, by powstrzymać sprzedaż Lotosu Rosjanom. Zalecał jednak przy tym powściągliwość.

Zobacz również: Grzegorz Braun dał reprymendę policjantom: „Bądźcie Polakami, a nie eurokołchoźnikami” [WIDEO]

— Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie „nie” inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Nasi sąsiedzi są również od tego, abyśmy robili z nimi wspólne interesy — mówił Tusk.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Dodał również, że „ze względu na pozycję surowcową Rosji i na nasze częściowe uzależnienie od strony rosyjskiej, wskazana jest pewna ostrożność i powściągliwość”.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 330 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj