W Polsce wciąż szerzy się epidemia koronawirusa. Rząd musiał więc podjąć radykalne kroki w postaci nowych obostrzeń. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas ogromne zmiany, którym trzeba się będzie podporządkować.

Miłośnicy galerii handlowych niestety będą musieli znaleźć sobie inne zajęcie.

Premier Morawiecki oznajmił, że nauka zdalna w klasach 1-3 zostanie rozszerzona. Jeżeli chodzi o nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych to będzie ono przedłużone do końca listopada.

Od soboty będą zamknięte kina, teatry oraz galerie. Wszystkie obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości, którzy odbywają podróże służbowe.

Co będzie otwarte? W galeriach handlowych i nie tylko czynne będą jedynie sklepy spożywcze, apteki oraz punkty usługowe.

Warto pamiętać, że w sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych od soboty będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Jeżeli chodzi o większe, sytuacja się nie zmieni — będzie to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Zobacz również: Donald Trump coraz bliżej wygranej. Bukmacherzy nie mają wątpliwości

— Krok za granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, jest całkowita kwarantanna całkowity lockdown. Jeśli epidemia przekroczy punkt krytyczny, to będziemy musieli bardzo rygorystyczne obostrzenia — powiedział premier.

źródło: nczas.com, Kancelaria Premiera

(Visited 632 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tarczyński o opozycji: "PO ma tyle wspólnego z obywatelami co Milicja Obywatelska"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here