Tuż po porannej konferencji prasowej z udziałem premiera Morawieckiego posypała się lawina komentarzy dotyczących nowych obostrzeń. Nie brakuje krytyki rządu szczególnie ze strony polityków opozycji.

Jednym ze sceptyków, którzy postanowili odnieść się do bieżących wydarzeń jest Donald Tusk. Były premier zamieścił dosadną wypowiedź uderzającą w szefa rządu.

Nowe, poważniejsze obostrzenia już lada dzień staną się faktem. Krytyki po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego nie brakuje. Jednym ze sceptyków jest Donald Tusk, który w mediach społecznościowych zamieścił dosadny komentarz.

Zapowiedziane ograniczenia wejdą od soboty 7 listopada z wyjątkiem przejścia na zdalne nauczanie klas 1-3 szkół podstawowych. To stanie się w poniedziałek 9 listopada.

— Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz — napisał Donald Tusk.

Były szef RE dodał, że od decyzji rządzących „zależy dziś życie tysięcy Polaków”.

Były premier bacznie obserwuje poczynania rządu i nie chodzi wyłącznie o epidemię koronawirusa. Polityk jest aktywny na Twitterze i równie ochoczo komentuje protesty związane ze Strajkiem Kobiet.

Zobacz również: Sikorski stawia na Bidena i krytykuje Trumpa: „To najgorzej oceniany prezydent USA w historii”

Przeczytaj również:  Co się wyprawia pod Giewontem? Turysta wszystko nagrał: „Stoimy w cyrku” [WIDEO]

Tusk odniósł się do piątkowego „Marszu na Warszawę”, na który udało się około 100 tys. protestujących.

— Wódz, jego Partia i Kapłani. To ich bezpieczeństwa strzeże policja, to ich interesy są najwyższym państwowym priorytetem. Obywatele przed zarazą muszą bronić się sami. Kalifat Polska 2020 — napisał Donald Tusk na Twitterze.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 846 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj