propolski.pl: Schetyna o nowym ugrupowaniu

Nowa partia Grzegorza Schetyny? „Ja uważam, że potrzebny jest kurs w drugą stronę”

Grzegorz Schetyna odniósł się do pogłosek, jakoby miał tworzyć nowe ugrupowanie po stronie opozycji.

– W kuluarach krążą plotki o nowej partii po stronie opozycji. To nas w tej chwili bardzo interesuje, bo to jest zapowiadane na wrzesień. Pewne szczegóły już znam, ale może nie będę ich w tej chwili jeszcze zdradzać – powiedział jakiś czas temu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Do słów tych odniósł się Grzegorz Schetyna, który był gościem na antenie Radia Wrocław.

W ocenie polityka tego typu plotki obrazują zjawisko występujące na scenie politycznej szczególnie w sezonie wakacyjnym. Pojawia się ono głównie z braku gorących newsów, które mogłyby emocjonować Polaków.

Schetyna: Nowa partia na opozycji to wrzutka

Europoseł został także zapytany, czy może w 100 proc. zdementować te doniesienia.

– Źródłem jest marszałek Terlecki, który opozycji dobrze nie życzy, tak powiem najdelikatniej. Widzę, że to jest część PiS-owskiej polityki, takiej próby przejmowania inicjatywy. PiS ma sporo problemów, ma kłopoty, wypada im wszystko z rąk, spadają sondaże, jest nerwowa sytuacja, więc przerzucają uwagę na stronę opozycji, mówiąc: słuchajcie, tam to się dopiero dzieje, tam jest podział i problem – mówił polityk.

Ponadto dodał, że opozycja nie ma żadnych podziałów ani problemów. Zaznaczył, że formacje opozycji powinny ze sobą współpracować i budować zaufanie.

– Ja uważam, że potrzebny jest kurs w drugą stronę. W drugą stronę niż chce tego PiS – podkreślił Schetyna.

– Czyli wrzutka? – dopytywał się prowadzący.

– Tak. Zresztą tak też przyjęta przez opinię publiczną. Ludzie chcą zmiany. Ludzie chcą zintegrowanej, współpracującej opozycji. Ludzi chcą wiary i takiego mocnego przekonania, że opozycja będzie gotowa do wyborów w przyszłym roku i po prostu je wygra, że to jest najwyższy czas na to, żeby przejąć polityczną inicjatywę i skończyć te złe rządy dla Polski – wyjaśnił Schetyna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Tysiące martwych ryb przy kolektorze Trzaskowskiego”. Radny pokazał zdjęcia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wygląda jak percebes”. David Beckham pokazał stopy swojej żony

źródło: Radio Wrocław

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these