Według słów prof. Magdaleny Marczyńskiej, w Radzie Medycznej trwają ożywione dyskusje w sprawie wprowadzenia odpłatności za usługę przy szczepieniu przeciw COVID-19. Ekspert wyjawiła, że władza wciąż szuka sposobów na przekonanie Polaków do przyjęcia preparatu.

Czy szczepienia przeciw COVID-19 przestaną być darmowe? Według prof. Magdaleny Marczyńskiej to jeden z nowych pomysłów, nad którym dyskutuje Rada Medyczna przy premierze.

Szczepionka przeciw COVID-19 na pewno będzie darmowa, bo tak stanowi umową unijna w tej sprawie. Możliwe jest natomiast wprowadzenie odpłatności za usługę, za wizytę lekarską czy samą czynność szczepienia. Rozmawiamy o tym, szukając pomysłów na przekonanie osób, które dalej nie chcą się szczepić powiedziała prof. Marczyńska, specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

Ekspertka podkreśla następnie, że w tej sprawie nie ma póki co jednomyślności wśród członków Rady Medycznej.

Część osób uważa, że zadziała to odwrotnie i już w ogóle nie będzie chętnych do szczepień. Niektórzy uważają natomiast, że jeżeli przy prawdopodobnych wzrostach zakażeń we wrześniu i październiku nadal będą osoby niechętne szczepieniom, to powinno się zakończyć akcję szczepień w obecnej formie i wprowadzić właśnie element zapłaty dodała prof. Marczyńska.

Przeczytaj również:  „Ławę rządową dla was trzeba zamienić na ławę oskarżonych”. Braun nie wytrzymał w Sejmie [WIDEO]

Marczyńska otwarcie przyznała, że jeżeli zainteresowanie szczepionkami nadal będzie spadać, to zapasy preparatów trafiające do Polski zostaną najprawdopodobniej przetransportowane do państw biedniejszych.

A jednak segregacja?

Moje prywatne zdanie jest takie, że najmocniejszym bodźcem do szczepień może być ‚wyjmowanie’ osób zaszczepionych z obostrzeń. Jeżeli te na nowo trzeba będzie wprowadzać, to kluczem jest wyłączenie z nich osób zaszczepionych. Inaczej cała akcja propagowania szczepień nie ma sensu, bo to właśnie najważniejsza korzyść: możliwość normalnego życia i ochrona przed ciężkim przebiegiem tej choroby mówiła w rozmowie z PAP prof. Marczyńska.

Przeczytaj również: Rządowa agencja oświadcza: istnieje prawdopodobny związek między zaszczepieniem a bardzo rzadką chorobą. Chodzi o zapalenie…

Przeczytaj również: „Hitler nie…” Klaudia Jachira ZRÓWNANA Z ZIEMIĄ za swój absurdalny wpis na Twitterze. „Naje**na jak szpadel, bezczelna babo!”

źródło: Nczas PAP, RMF FM,

(Visited 5 457 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

    • A ja nikogo nie zarażę, bo od początku pandemii ani razu nie miałam koronawirusa. Ale to ja, jako osoba całkowicie zdrowa, jestem większym zagrożeniem, niż ludzie, którzy mają wirusa w organizmie w postaci szczepionki. I to jest ta logika wszelkiej maści gównoekspertów. Wysłałabym ich do kopania rowów i szorowania kibli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj