propolski.pl: Novak Djoković jednak przyjmie szprycę? Słynny tenisista nie ma wyboru

Novak Djoković jednak przyjmie szczepionkę? Słynny tenisista nie ma wyboru

Novak Djoković miał zamiar wystartować w turnieju Australian Open w Melbourne. Niestety minister ds. imigracji Alex Hawke anulował wizę reprezentanta Serbii, przez co szansa na 10. tytuł Australian Open w tym roku przepadła.

Przez to, że Novak Djoković przebywał na terenie Australii niezaszczepiony, władze kraju podjęły decyzję o przeniesieniu go do aresztu dla nielegalnych imigrantów, w którym zabrano mu bagaże. W wywiadzie dla Servus TV biograf serbskiego zawodnika Daniel Mueksch przyznał, że tenisista prawdopodobnie z tego powodu wkrótce przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19:

– Z tego, co słyszę od jego otoczenia, Djoković wkrótce się zaszczepi. Być może przyczynił się do tego także finał Australian Open. Ten 21. tytuł Rafaela Nadala go napędza, nie ma co do tego wątpliwości – stwierdził.

Novak Djoković posiada na swoim koncie 20 tytułów wielkoszlemowych. Równać się może z nim tylko Roger Federer, chociaż Szwajcar jest już raczej bliski końca kariery. Wiek i kontuzję są wynikiem tego, że nie jest już w stanie rywalizować na tym poziomie co Novak. Za to wcześniej wspomniany Rafael Nadal po turnieju w Australii odskoczył obu mistrzom o jedno oczko, co może być główną motywacją dla lidera rankingu ATP, aby jednak się zaszczepić.

Roland Garros w Paryżu ma odbyć się w maju, a wstępne zapowiedzi władz i organizatorów skłaniają raczej ku temu, by grali wyłącznie zaszczepieni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jacek Wilk ostro wyjaśnił lekarza promującego szprycę: „Pewnie wszyscy się śmiali…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Kuna: „Jestem za zniesieniem prawie wszystkich ograniczeń pandemicznych”

Źródło: Yahoo Sports

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these