Sławomir Nitras i Jarosław Kaczyński to politycy, którym z pewnością nie jest łatwo o dobre porozumienie. Bez wątpienia obaj mają zupełnie inne spojrzenie na wiele kluczowych kwestii. Przed rokiem doszło do ostrej wymiany zdań między dwoma panami, a nagranie za sprawą dziennikarza TVP Michała Rachonia szybko obiegło Internet.

Polityk PO słynie ze swoich kontrowersyjnych i nietypowych wypowiedzi, a także zaczepnego charakteru. Parlamentarzysta śmiało wyraża swoje zdanie i nie stroni od sprzeczek zarówno w Sejmie, jak i poza nim. W ubiegłym roku Nitras postanowił uderzyć w prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Nie przewidział jednak, że ta potyczka zakończy się dla niego w taki niefortunny sposób. Cała sytuacja została zarejestrowana przez sejmowe kamery. Krótka wymiana zdań uwieczniona ostrą ripostą Kaczyńskiego dosłownie wbija w fotel!

Zobacz również: Bronisław Komorowski patronem nowej partii? Do rozmów zaprosił PSL i konserwatystów z PO

Wideo opublikował na Twitterze dziennikarz TVP Info Michał Rachoń. A więc przypomnijmy sobie, jak to było…

— Panie Prezesie, jak Polak z Polakiem…ja z zaboru pruskiego, Pan…A Pan wie Panie Prezesie, że mam książkę z dedykacją…— powiedział polityk opozycji do byłego premiera i nawiązał do wydarzenia z lat 90.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

Zobacz również: Bronisław Cieślak nie żyje, aktor znany jako Sławomir Borewicz z „07 zgłoś się” miał 77 lat

Jeszcze w 1991 roku Nitras popierał w kampanii wyborczej Porozumienie Centrum. Prezes PiS dał mu wówczas książkę ze specjalną dedykacją. Kaczyński przez dłuższą chwilę ignorował Sławomira Nitrasa, jednak w końcu odpowiedział: — Ja wiem, że ja jestem z wolnej Polski a z zaboru Pan, to widać.

Sławomir Nitras jest obecnie posłem Platformy Obywatelskiej, która wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej. Mężczyzna z wykształcenia jest politologiem, w latach 2014-2015 pełnił obowiązki głównego doradcy premier Kopacz. W wyborach do Sejmu w 2019 roku startował z ramienia Koalicji Obywatelskiej i uzyskał mandat posła IX kadencji, zdobywając 78 513 głosów. Stanowiło to najlepszy wynik indywidualny w okręgu. Udało mu się nawet wyprzedzić przedstawiciela PiS Marka Gróbarczyka o 19,5 tys. głosów. Polityk w 2020 roku został członkiem Zarządu Krajowego PO.

Źródło: kurierprasowy.pl

(Visited 15 469 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj