Bronisław Komorowski 2 maja w Dniu Flagi RP i w przeddzień Święta Konstytucji 3 maja złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Polityk wykona uroczysty gest w towarzystwie Władysława Kosiniaka-Kamysza, posłów i senatorów PSL oraz konserwatystów z PO. Według nieoficjalnych informacji, spotkanie to może oznaczać symboliczne wejście na scenę polityczną z zupełnie nową inicjatywą.

— Zaprosił nas prezydent Bronisław Komorowski. To pokazanie, że rozmowy trwają. Nie można zostawiać politycznego centrum — powiedział dziennikarz „SE”.

Zobacz również: Donald Tusk jak marszałek Piłsudski? Otrzyma prestiżowe odznaczenie

Mogłoby się wydawać, że to jedynie chęć oddania należnego hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja, jednak niektórzy upatrują w tych okolicznościach o wiele więcej. Nieoficjalnie mówi się, że Komorowski planuje wrócić do politycznej gry.

Czy były prezydent założy partię z PSL i częścią PO?

— To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślący ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej — przekazał jeden z polityków zaangażowanych w rozmowy nad nowym pomysłem politycznym.

Zobacz również: Merkel nie ma złudzeń: To najtrudniejszy okres, jakiego Niemcy doświadczyły od pokoleń

Przeczytaj również:  Konfederacja ostrzega przed utratą suwerenności energetycznej. Mocne słowa Krzysztofa Bosaka

Jak łatwo zauważyć Bronisław Komorowski do uroczystości złożenia wieńca nie zaprosił Szymona Hołowni. Wydaje się więc, że Polska 2050 nie będzie zaangażowana w rozmowy nad nową inicjatywą. Zaproszenie nie powędrowało także do polityków Porozumienia, ponieważ Komorowski wolałby skupić wokół siebie konserwatywną część opozycji.

źródło: se.pl

(Visited 1 239 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj