Bronisław Komorowski 2 maja w Dniu Flagi RP i w przeddzień Święta Konstytucji 3 maja złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Polityk wykona uroczysty gest w towarzystwie Władysława Kosiniaka-Kamysza, posłów i senatorów PSL oraz konserwatystów z PO. Według nieoficjalnych informacji, spotkanie to może oznaczać symboliczne wejście na scenę polityczną z zupełnie nową inicjatywą.

— Zaprosił nas prezydent Bronisław Komorowski. To pokazanie, że rozmowy trwają. Nie można zostawiać politycznego centrum — powiedział dziennikarz „SE”.

Zobacz również: Donald Tusk jak marszałek Piłsudski? Otrzyma prestiżowe odznaczenie

Mogłoby się wydawać, że to jedynie chęć oddania należnego hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja, jednak niektórzy upatrują w tych okolicznościach o wiele więcej. Nieoficjalnie mówi się, że Komorowski planuje wrócić do politycznej gry.

Czy były prezydent założy partię z PSL i częścią PO?

— To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślący ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej — przekazał jeden z polityków zaangażowanych w rozmowy nad nowym pomysłem politycznym.

Zobacz również: Merkel nie ma złudzeń: To najtrudniejszy okres, jakiego Niemcy doświadczyły od pokoleń

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Jak łatwo zauważyć Bronisław Komorowski do uroczystości złożenia wieńca nie zaprosił Szymona Hołowni. Wydaje się więc, że Polska 2050 nie będzie zaangażowana w rozmowy nad nową inicjatywą. Zaproszenie nie powędrowało także do polityków Porozumienia, ponieważ Komorowski wolałby skupić wokół siebie konserwatywną część opozycji.

źródło: se.pl

(Visited 1 352 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj