Najnowszy sondaż pracowni Social Changes potwierdził, że Andrzej Duda nie ma sobie równych. Urzędujący prezydent jest zdecydowanym liderem w wyścigu wyborczym i ma realne szanse na reelekcję. Największym zaskoczeniem jest jednak wynik, który zdobyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Z badania wynika, że Andrzej Duda w głosowaniu korespondencyjnym uzyskałby ponad 60 proc. głosów. Na kolejnym miejscu znalazł się Szymon Hołownia, który wyprzedził innych rywali, zdobywając poparcie na poziomie 14 proc.

Na trzeciej pozycji uplasował się kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu przypadło 8 proc. głosów badanych. 7 proc. respondentów poparło kandydata Krzysztofa Bosaka, a 3 proc. kandydata Lewicy Roberta Biedronia.

Małgorzata Kidawa-Błońska, która do niedawna cieszyła się przyzwoitym wynikiem i walczyła o drugie miejsce, spadła praktycznie na szary koniec sondażu. Wicemarszałek Sejmu wskazało jedynie 3 proc. ankietowanych. Natomiast na Marka Jakubiaka chciałoby zagłosować 1 proc. respondentów.

Wszystko wskazuje na to, że najlbliższe wybory korespondencyjne dostarczą nam wielu emocji i będą niemałym zaskoczeniem. Szczególnie dużo zmienia się po stronie opozycji, która na nowo kształtuje wyniki sondaży.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 27 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski przekazał straszne wieści na 2021 rok: "Biały poniedziałek" i "czerwona granica"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here