Tygodnik „Wprost” poinformował, że niemieccy politycy coraz częściej wspominają o tym, że Donald Tusk miałby otrzymać propozycję stanowiska w strukturach europejskich.

Jeden z polityków PO nieoficjalnie poinformował, że były premier zgodziłby się na nową opcję. Były szef RE mocno zaangażował się w polską politykę, tymczasem pojawia się coraz więcej głosów mówiących o tym, że mógłby ponownie robić karierę za granicą.

– Choć Donald Tusk, dopiero co zaangażował się w polską politykę, już pojawiają się informacje o szykowanym dla niego stanowisku w Unii Europejskiej. I to wcale nie ze strony PiS a Platformy Obywatelskiej – przekazał tygodnik „Wprost” w poniedziałek rano.

Nowe stanowisko dla Tuska?

Jeden z polityków PO potwierdził możliwy scenariusz nowej funkcji dla Donalda Tuska. Wiadomo, że Manfred Weber, który zastąpił Tuska jako szef EPP, planuje zostać premierem Bawarii.

– Nie ma obecnie premierów, liderów europejskich, którzy mieliby odpowiednie doświadczenie na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Niemieccy politycy w kuluarach instytucji europejskich jako przyszłego kandydata na szefa Komisji Europejskiej wymieniają Donalda Tuska – powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

Dodał przy tym, że Tusk na pewno skorzysta z nowej propozycji.

– Byłoby jak w momencie, gdy zostawał szefem Rady Europejskiej– podsumował polityk PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [SONDAŻ] Czy Kaczyński powinien odejść? Polacy nie mają wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powrót cenzury w TVP? Artur Dziambor: Są granice propagandy

źródło: wprost.pl

(Visited 214 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj