Europoseł PO Radosław Sikorski, który rozmawiał z serwisem gazeta.pl, uważa, że opozycja zbiera dużo lepsze wyniki, niż jest to pokazane w sondażach.

– Już jesteśmy na prowadzeniu. W ostatnich wyborach w 2019 r. PiS dostał 3,5 proc. mniej niż średnia sondaży, bo w Polsce jest lekki strach. Jeśli ludzie odmawiają odpowiedzi na pytania ankieterom, to zapewne nie dlatego, że popierają partię rządzącą – dodał eurodeputowany.

Opozycja wciąż waha się, jak postąpić w kwestii wyborów parlamentarnych. Nie wie, czy pójdzie do nich razem, czy w dwóch mniejszych blokach.

Sondaż dotyczący liderów opozycji

W najnowszym sondażu IBRiS respondentom zadano pytanie, „który z liderów opozycji wykazuje największą wolę porozumienia z innymi partiami politycznymi z opozycji”.

Badanie przeprowadzono w okresie 9-10 września na grupie 1100 osób.

Ponad połowa ankietowanych nie udzieliła odpowiedzi, ponieważ nie wiedziała, który polityk opozycji byłby nastawiony na kompromis z innymi ugrupowaniami.

W sondażu zwyciężył Donald Tusk, uzyskując wynik 12,9 proc. Na drugiej pozycji uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz z 11,7 proc. Na trzeciej pozycji Szymon Hołownia z 10,6 proc.

Kolejne miejsca zajęli: Rafał Trzaskowski, któremu przypadło 8 proc., Tomasz Grodzki z 2,2 proc., Adrian Zandberg z 1,3 proc., a także Włodzimierz Czarzasty z 1 proc.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Niemieccy politycy mówią o stanowisku dla Tuska w strukturach UE”. Co na to były premier?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaskakujące słowa rumuńskiego polityka o Ukrainie. Mówi również o naszym kraju

źródło: Rzeczpospolita

(Visited 322 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Wszyscy potencjalni następcy szurający wokół swoich podium o koronę Polski, żadnych wyborów żadna partia już nie wygra, wybijcie to sobie z głowy. Wasze partyjne zwycięstwa już dobiegły końca. To niesamowite, jak wiele zła wyrządziliście POLSCE i POLAKOM, a ile jeszcze naprawdę czai się w otumanionym, globalistycznym środowisku politycznym. Czas zakończyć polityczny rajd komunizmu, podążający w stronę Wielkiego Resetu. Wszystko zależy tylko od jednej rzeczy: Ilu Polaków zagłosuje na członków oddolnej koalicji.? Drugiej takiej szansy nie będziemy mieli. JUŻ NIEDŁUGO Demokracja Oddolna przetestuje determinację Polaków, aby utrzymać swój wyjątkowo wolny kraj, wolny w sposób nigdy wcześniej nie widziany. Dzisiaj, jak nigdy wcześniej patriotyczna ręka demokracji oddolnej będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, aby Polska i Polacy mogli powrócić do normalności, bez zastanawiania się, czy wciąż mamy kraj, który możemy nazwać domem i tego, co to znaczy być Polakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj