Piątkowy raport publikowany przez Ministerstwo Zdrowia zawiera informacje o wykryciu 1362 nowych zakażeń koronawirusem. Szef resortu Adam Niedzielski zapowiada drastyczne zmiany. Będziemy wracali do ścisłego egzekwowania obowiązku noszenia maseczek przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych stwierdził polityk na briefingu prasowym.

Liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce stopniowo podnosi się z dnia na dzień. W ostatni piątek poinformowano już o 1362 przypadkach. Ponadto, w ciągu doby doszło do 6 zgonów bezpośrednio z powodu C****** i 10 zgonów z powodu chorób współistniejących z koronawirusem.

Na wzrost zakażeń zareagował minister Adam Niedzielski:

Zobacz również: Niedzielski ucieka przed dziennikarką od Brauna: „Norymberga 2.0 pana czeka…” [WIDEO]

— Chciałem zaapelować do włodarzy miast, do samorządowców, do wójtów, do wszystkich osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie czy straż miejskich, czy innych służb, które mogą egzekwować kwestie noszenia maseczki, żeby właśnie stało się to pewnym priorytetem działania w najbliższym czasie — zaapelował Niedzielski na briefingu prasowym w Lublinie.

— Bardzo ważne jest, żeby w tej sytuacji, która się systematycznie pogarsza, testować, testować się na skalę masową. Nie unikać testowania, no i oczywiście nie lekceważyć objawów — zauważył minister.

Przeczytaj również:  Dziennikarka Polsat News odchodzi z pracy po 15 latach

W opinii ministra zdrowia jesteśmy w fazie rozwijania się czwartej fali pandemii. Tu zalecił Polakom roztropność i kierowanie się rozwagą, ponieważ sytuacja w każdej chwili może się pogorszyć.

— Nie można dopuścić do tego, żeby dać jej pole do popisu, to znaczy, żeby ta dynamika wzrostu zakażeń była wysoka. To wymaga od nas jednakowego zaangażowania w akcję szczepień, ale to również wymaga od nas świadomej postawy — przekonuje polityk.

Zobacz również: Gessler przerywa program. Szokujący finał „Kuchennych rewolucji” [wideo]

W tym kontekście pojawiła się ważna zapowiedź. Polacy mogą być zaskoczeni tym, co ich wkrótce czeka.

— Myślę, że po tym okresie takiego wakacyjnego rozluźnienia, pewnej dyscypliny sanitarnej, będziemy wracali do ścisłego egzekwowania obowiązku noszenia maseczek przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych — podsumował Niedzielski.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 8 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj