W sobotę 2 października w Warszawie odbędzie się ogromny protest o nazwie „Marsz Wolności i Suwerenności – Stop Segregacji Sanitarnej”. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 12.00 na Placu Zamkowym.

Organizatorzy argumentują protest tym, że to już półtora roku, odkąd „tkwimy w szaleństwie lockdownów, niekończących się obostrzeń, łamania praw obywatelskich i odbierania nam wolności pretekstem walki z pandemią”.

— Rząd PiS przy wsparciu KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 chce pójść jeszcze krok dalej i wprowadzić w Polsce haniebną, bezprawną segregację sanitarną. Już na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawa 1449 oraz ustawa dyskryminująca miliony osób niezaszczepionych może wrócić, a my musimy trzymać rękę na pulsie! — czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zobacz również: Niedzielski w złości: zwiększymy rygor noszenia maseczek

Organizatorzy ostrzegają, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu może wrócić do obrad ustawa 1449 (Rządowy projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz niektórych innych ustaw), która ostatnio została usunięta z harmonogramu prac niższej izby Parlamentu.

— Nie możemy na to pozwolić, musimy wyjść na ulicę i z całych sił protestować! Jeśli władza zobaczy, że odpuszczamy, wówczas na pewno to wykorzysta. W wielu państwach na świecie trwają ogromne protesty przeciwko segregacji sanitarnej i przymuszaniu do szczepień na Covid-19. My też musimy walczyć o naszą wolność i podstawowe prawa obywatelskie, które chce się nam odebrać! — ogłaszają za pośrednictwem Facebooka organizatorzy wydarzenia.

Przeczytaj również:  Sebastian Wątroba z W11 zabrał głos ws. mobbingu w TVN

Zobacz również: Niedzielski ucieka przed dziennikarką od Brauna: „Norymberga 2.0 pana czeka…” [WIDEO]

— Zróbmy taki protest, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Niech cała Polska dowie się o naszym sprzeciwie. My, wolni ludzie, nie damy się sterroryzować pandemii strachu i medialno-politycznej nagonce, nie damy się złamać! — apelują organizatorzy.

Protest „Marsz Wolności i Suwerenności – Stop Segregacji Sanitarnej” odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 12. Start będzie miał miejsce na Placu Zamkowym w Warszawie.

Źródło: nCzas.com

(Visited 492 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj