Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w sobotę o najnowszej liczbie zakażeń. Ta, choć wciąż wysoka, napawa optymizmem. Według danych resortu, następuje stopniowy spadek zakażeń koronawirusem. Jednocześnie polityk w rozmowie z portalem tvn24.pl stwierdził, że „nigdy nie wrócimy już do czasów sprzed pandemii”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w sobotę informacje o aktualnej liczbie zarażonych.

Sobota to kolejny dzień ponad 10-proc. spadku zakażeń napisał szef resortu zdrowia w mediach społecznościowych.

Dziś 28,1 tys. nowych zakażeń, czyli o ponad 3,6 tys. mniej niż tydzień temu. To kolejny dzień ponad 10 proc. spadku. Od tego jak bezpiecznie spędzimy te Święta zależy co będzie działo się w najbliższych tygodniach podkreślił polityk, wzywając, by Polacy spędzili Wielkanoc w domach.

W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej odkryto na Śląsku (4506) oraz na Mazowszu (4115).

Zmarło 571 osób.

Nie będzie już normalności

Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Nigdy! Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii — mówił Adam Niedzielski w rozmowie z portalem tvn24.pl. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem — przekazał minister.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego. Zagrożeń biologicznych będzie już tylko więcej — ostrzegał polityk.

— Mało tego: będą coraz bardziej niebezpieczne i świat będzie na nie reagował inaczej, niż reagował do tej pory. Inspekcje sanitarne będą jednymi z lepiej wyposażonych instytucji we wszystkich krajach. Pora zacząć oswajać się z myślą, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu — powiedział minister zdrowia.

Przeczytaj również: Jachira atakuje Polaków, bo nie klęknęli na Wembley. Internet ją zmasakrował.

Przeczytaj również: Kierowca autobusu wjechał w rowerzystę blokującego ruch w ramach Strajku Kobiet.

źródło: Do Rzeczy

(Visited 41 141 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj