Krzysztof Bosak, który był gościem na antenie Polsat News, w mocnym tonie skrytykował Polski Ład obowiązujący od nowego roku. Poseł Konfederacji wyjaśnił, że to, czego jesteśmy aktualnie świadkami, jest po prostu „kompromitujące”.

Dodał, że rząd prawdopodobnie poradzi sobie z problemami, jednak drobni przedsiębiorcy zapamiętają je na długo.

Krzysztof Bosak otrzymał pytanie, czy zaplanowane przez rząd poprawki Polskiego Ładu przyczynią się do tego, że będzie on pomocy i przyjazny dla obywateli.

– To zależy dla których. Są tacy, którzy mają zyskać i są tacy, którzy mają stracić. Oceny są drastycznie podzielone zależnie od tego, do którego koszyka wrzuci nas premier Morawiecki – powiedział poseł Konfederacji.

– W tej chwili to całe zamieszanie wynika z tego, że ci, co mieli widzieć, że zyskują, zaniepokojeni są, że stracą. Rząd chce ten efekt wizerunkowy szybko odbudować i kompletnie się rządowi nie dziwię. Gdybym wprowadzał reformy, na których większość Polaków ma zyskać, a oni dostaliby niższe emerytury lub przelewy, to jest to katastrofa polityczna – kontynuował poseł.

Polityk zaznaczył, że wraz z zaakceptowaniem ustawy wprowadzono również „kompromitujący chaos”.

– Ten chaos jest kompromitujący. Dla przykładu formularza PIT-2 nie zaktualizowano. Jest na nim stara kwota wolna od podatku. To tak nie powinno wyglądać. Nie powinno być tak, że pracownicy „skarbówki” dowiadują się, że muszą pracować po nocach. Lub nie wiedzą jak stosować te przepisy – tłumaczył Bosak.

Ocenił, że są to jednak sprawy „nad którymi da się zapanować w dwa, trzy tygodnie, a w lutym może już nikt nie będzie o tym pamiętał”.

Zdaniem posła Konfederacji filozofia Polskiego Ładu szczególnie zapadnie w pamięć drobnym przedsiębiorcom, którzy zmuszeni będą zapłacić większe podatki.

– Ja uważam, że w tej części, gdzie rząd podwyższa podatki, powinno obowiązywać vacatio legis. To absolutnie powinno być rozłożone na raty. Przypomnijmy sobie jaka była afera, gdy Donald Tusk podwyższał VAT o jeden punkt procentowy. Tu mamy dodanie ośmiu, czy dziewięciu punktów procentowych co miesiąc. Ludzie są skredytowani, ludzie są po trudnych latach z lockdownami. Tym samym ludziom, którym wypłacano pieniądze z tarczy, teraz się zabiera. Źle to wygląda i tak się nie postępuje – mówił Bosak na antenie Polsat News.

Zobacz również: Sikorski uderza w posłankę Solidarnej Polski. „Antynaukowa ciemnota, fanatyzm”

Zobacz również: Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości, co czeka ojca Rydzyka: „Powiem, że dawało mi to do myślenia…”

źródło: polsatnews.pl, Onet.pl

(Visited 217 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj