Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej ogłosił, że czwarta fala rozwija się zgodnie z przewidywaniami ekspertów, nie ma jednak konieczności podejmowania „drastycznych działań”.

W ostatniej dobie zanotowano w Polsce 1234 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

— Jest to wyraźny skok z tygodnia na tydzień. W zasadzie tego należało się spodziewać — podkreślił Adam Niedzielski w środę rano.

Minister zdrowia określił przekroczenie pułapu tysiąca zakażeń dziennie „przekroczeniem bariery czwartej fali”. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że tydzień temu w środę nowych zakażeń było 882, a aktualnie jest to 1234.

Niedzielski dodał, że porównanie sytuacji epidemicznej o tej porze z zeszłym rokiem wskazuje, że obecne tempo przyrostu zakażeń jest o wiele niższe, nawet pomimo pojawienia się kolejnych mutacji.

Minister zdrowia poinformował, że szczepienia są bardzo ważne i to tylko dzięki nim nasze życie może wyglądać normalnie nawet w okresie epidemii.

— Te liczby nie są jeszcze poziomami zagrożenia. Nie ma potrzeby drastycznych działań — mówił szef resortu zdrowia.

— Mamy mniej zakażeń niż rok temu, mamy mniej hospitalizacji i to daje nam nadzieję, na to, że będziemy mogli w coraz większym stopniu po prostu żyć, mając świadomość, że w otoczeniu jest covid, jest pandemia, która cały czas jest pandemią, bo jednak ta liczba zakażeń jest duża — dodał Adam Niedzielski jeszcze w poniedziałek.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Na pytanie o ewentualne obostrzenia Niedzielski odparł, że wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej.

— Prognoza mówiła, że na koniec października będzie to ok. 5 tys. zakażeń dziennie. Ta liczba nie jest taką, by podejmować drastyczne decyzje — powiedział. Ponadto dodał, że w żółtej strefie ze względu na liczbę zakażeń moglibyśmy brać pod uwagę kilka powiatów w woj. lubelskim.

— To nie jest jeszcze ten moment, kiedy powinniśmy myśleć o lockdownach — dodał.

Zobacz również: Greta Thunberg rozczarowana postawą światowych przywódców: „Bla, bla, bla…” [WIDEO]

Zobacz również: Tusk atakuje stan wyjątkowy w kraju: “To marzenie Kaczyńskiego od zawsze”

Źródło: spidersweb.pl, wp.wiadomosci.pl

(Visited 649 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj