Rząd zadecydował we wtorek, by zaapelować do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Głowa państwa ma podjąć decyzję w tej kwestii do piątku.

Do tej sprawy w mocnych słowach odniósł się były premier Donald Tusk, który napisał: — Krok po kroku stajemy się państwem permanentnego stanu wyjątkowego; marzenie Kaczyńskiego od zawsze — podkreślił Tusk na Twitterze.

Rzecznik rządu Piotr Müller nie ukrywając powagi sytuacji przypomniał, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest wciąż skomplikowana.

— Od początku tej wojny hybrydowej, bo tak ją trzeba już nazywać, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć około 10 tysięcy osób. Codziennie setki migrantów próbują nielegalnie przekroczyć polską granicę — mówił Müller. Ponadto dodał, że Straż Graniczna, wojsko oraz policja dołożą wszelkich starań, by tego typu działania nie miały w przyszłości miejsca.

— Naszym obowiązkiem jest nie tylko zabezpieczyć granicę Polski, ale i Unii Europejskiej — mówił rzecznik rządu.

Stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią został wprowadzony 2 września i obejmuje 183 miejscowości, 115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim. Wprowadzono go na okres 30 dni za sprawą decyzji prezydenta Andrzeja Dudy.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na Sylwestrze Marzeń. Fani zawiedzeni

Przedstawiciele rządu uznali, że jest to konieczne z racji faktu, że reżim Aleksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową”, a sytuacja wciąż jest bardzo poważna.

Zobacz również: Lech Wałęsa przyznał, jak dużo nabroił: „Ło panie…”

Zobacz również: Anja Rubik ostro o ministrze Czarnku. Chciałaby go dokształcić? „Widać u niego ogromne braki”

źródło: stefczyk.info

(Visited 212 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj