Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do niedawnego artykułu dziennika „Fakt”. Tabloid podjął w swojej publikacji temat szczepionki firmy AstraZeneca.

— Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników — przekazał Adam Niedzielski, odnosząc się do artykułu, w którym opisano objawy poszczepienne 50-letniej nauczycielki z Gdańska, Agaty Klimkiewicz. — Taka publikacja powinna być potępiona przez wszystkich dziennikarzy, przez całe środowisko.

Materiał dziennika „Fakt” opisywał historię nauczycielki z Gdańska, skarżącej się na liczne objawy poszczepienne po otrzymaniu pierwszej dawki preparatu firmy AstraZeneca.

Kontrowersyjny artykuł zawierał dwa zdjęcie Klimkiewicz, przed oraz po przyjęciu szczepionki.

Przeczytaj również: Szokujące objawy po szczepionce AstraZeneca. Nauczycielka z Gdańska opisuje swój dramat: „Narastało to w bardzo szybkim tempie”

— Przyjęłam szczepionkę 22 lutego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Nazajutrz, we wtorek nie mogłam nawet wstać. Miałam typowe objawy poszczepienne, które mieli inni nauczyciele. To m.in. bóle głowy, mięśni, dreszcze. Ja miałam jeszcze obrzęk węzła chłonnego pod lewą ręką — zwierzał się wcześniej nauczycielka. — Narastało w bardzo szybkim tempie. Byłam przestraszona. W łazience w lustrze z przerażeniem obserwowałam, jak opuchlizna przechodzi mi z lewej części twarzy na prawą. Nosem nie mogłam już oddychać — dodaje pracowniczka oświaty.

Przeczytaj również:  „Szmata to Pani panieńskie nazwisko czy ksywka?”. Kukiz dowalił hejterce

Podczas sobotniej konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Adam Niedzielski ocenił, że artykuł „w sposób skandaliczny” sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia się kontrowersyjnym preparatem.

— Na szczęście widzę już tego wyraźne symptomy, ale myślę, że epidemii, którą mamy, nie może towarzyszyć takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie dziennikarskie, epatujące lękiem, epatujące niepokojem, starające się straszyć wszystkich obecnych — mówił minister, dodając że takie standardy zachowania są nieakceptowalne.

Przeczytaj również: Posłanki KO doniosły na ojca, bo pokazał dzieciom co się robi z komunistami: „Nienawiść”

Przeczytaj również: Donald Tusk nagrany na tajnej naradzie po Smoleńsku. „Rosjanie mają przewagę”. Taśmy miały zostać zniszczone

Źródło: PAP

(Visited 4 569 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Niedzielski ,ty Q..wo, będziesz zdychał w cierpieniach, co i tak może cię niczego nie nauczyć. Kiedyś za zdradę stanu zabijano dzieci zdrajcy i może to by cię czegoś nauczyło. Reszta zaś przestępców sama czmychnęła by na koniec świata – i to by był pożytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj