Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia przeciągnął do swojej formacji burmistrza Ustrzyk Dolnych (woj. podkarpackie) Bartosza Romowicza. Samorządowiec był wcześniej członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Bartosz Romowicz przekonuje, że dołączenie do Szymona Hołowni odzwierciedla jego „inspirujące” podejście do polityki. Burmistrz będzie teraz zaangażowany w tworzenie struktur w regionie.

— Będę dobierał ludzi, którzy pokierują nas do zwycięstwa w kolejnych wyborach parlamentarnych — powiedział, dodając, iż na Podkarpaciu wielu samorządowców popiera Polskę 2050, lecz nie chcą na razie się ujawniać.

Tym bardziej, że wiemy, jak działa Prawo i Sprawiedliwość w stosunku do osób, które publicznie wyrażają swoje poglądy, które są inne niż ma partia rządząca — stwierdził.

Romowicz zaznacza, że sam wystąpił z PSL 1 stycznia bieżącego roku, a „mentalnie” rozstał się z Kosiniakiem-Kamyszem już dawno temu.

— Może zabrakło odwagi, aby wcześniej wystąpić z PSL-u — powiedział.

Samorządowiec podkreśla, że Hołownia odpowiada mu światopoglądowo.

— Nie ma tutaj dużych rozdźwięków. Jako przykład mogę wymienić choćby kwestie Kościoła i roli, jaką odgrywa w polskiej polityce. Sam doświadczałem tego, że Kościół mnie krytykował, nawet w listach biskupich, za to, że próbowałem przedstawić mieszkańcom sytuację związaną np. z lekcjami religii w szkołach i kosztów jakie ponosi samorząd — mówił.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Miller nie wytrzymał i powiedział co myśli o Nowej Lewicy: „Zachowuje się jak błazen”

Przeczytaj również: Donald Tusk nagrany na tajnej naradzie po Smoleńsku. „Rosjanie mają przewagę”. Taśmy miały zostać zniszczone

źródło: Interia

źródło: Interia

(Visited 2 152 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj