posłanki

Posłanki KO doniosły na ojca, bo pokazał dzieciom co się robi z komunistami: „Nienawiść”

Posłanki Koalicji Obywatelskiej interweniowały w sprawie zdjęcia dzieci wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowskiego. Fotografia zamieszczona w mediach społecznościowych oburzyła posłanki. Powód? Zdjęcie ich zdaniem uczy dzieci nienawiść wobec komunistów.

Posłanki Kinga Gajewska, Marta Golbik i Krystyna Szumilas skierowały pismo do Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Kobiety wskazują w piśmie, że fotografia przedstawiające dzieci celujące z palców do manekina żołnierza Armii Czerwonej, propaguje nienawiść.

— Głęboka demoralizacja oraz propagowanie aktów nienawiści, a nawet publicznego nawoływania do zabijania innych ludzi — czytamy.

Sprawę skomentował ojciec dzieci i wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski:

— Dziś byliśmy w Muzeum Stacja. Moi synowie z właściwą postawa wobec bolszewików. Co ciekawe bez mojej ingerencji napisał na Twitterze.

Odnosząc się do zarzutów oraz donosu, wydał następujący komunikat:

— Dawno nie czytałem niczego tak absurdalnego. Wyjaśniam szanownym Paniom Poseł, że chłopcy nie celowali z broni, ale z palca i nie do żołnierzy Armii Czerwonej, ale do manekinów. PO w swoim skręcie w lewo zaszła tak daleko, że nawet w antykomunizmie widzi „demoralizację”.

Głos w sprawie zabrał również Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Przypomniał polityk KO niesławny gest, który wykonała przed kilkoma laty na jednym z nagrań.

— Szanowna Pani Poseł @gajewska_kinga na gesty trzeba w ogóle bardzo uważać. A dzieci powinniśmy uczyć ich znaczenia, np. ostrzec, że za gest podrzynania gardła mogła Pani odpowiedzieć karnie. Ufam, że wszyscy odrobimy tę lekcję — odpisał posłance.

Przeczytaj również: Donald Tusk nagrany na tajnej naradzie po Smoleńsku. „Rosjanie mają przewagę”. Taśmy miały zostać zniszczone

Przeczytaj również: Miller nie wytrzymał i powiedział co myśli o Nowej Lewicy: „Zachowuje się jak błazen”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these