Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju wraca do normy. Dodał, że widoczny jest wyraźny spadek zakażeń oraz hospitalizacji.

— Obserwujemy wyraźny spadek zakażeń, hospitalizacji, coraz mniejsza jest trafialność testów, czyli odsetek wykonywanych — zaznaczył Adam Niedzielski.

Minister powiedział, że dzisiaj może pojawić się około 600 nowych zakażeń koronawirusem.

— Jeżeli popatrzymy na tygodniowe średnie ostatnich dwóch tygodni, to widać, że dynamika spadków zakażeń jest bardzo wysoka — ocenił szef resortu zdrowia.

Zobacz również: Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ponownie szokuje. „Te 123 lata obecności w Prusach…”

— Od początku maja realizujemy dość odważny program luzowania obostrzeń, a nie przekłada się to na wzrost liczby zakażeń. Również zgony w dynamiczny sposób się zmniejszyły. Tygodniowa liczba zgonów jest poniżej 100, a były takie czasy, gdy ta liczba wynosiła ponad 500. Jesteśmy krajem, który ma obecnie stosunkowo liberalne obostrzenia w Europie. Ten poziom obostrzeń w innych krajach jest zdecydowanie większy. We Francji obowiązuje nadal godzina policyjna — przyznał minister.

Niedzielski podkreślił, że w zależności od tego, jak będzie rozwijać się ta sytuacja, plan może podlegać korektom.

Przeczytaj również:  Warszawa. Nastolatka zginęła na przejściu dla pieszych

— Możliwe będzie od 6 czerwca organizowanie targów i konferencji z limitem 1 osoby na 15 m kw. Otwarte zostaną również sale zabaw dla najmłodszych. Z limitem 1 osoby na 15 m kw. Od 6 czerwca zwiększony zostanie limit wesel i zgromadzeń z 50 do 150 osób — dodał.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke i młoda rapująca działaczka. Internauci nie mogą w to uwierzyć [WIDEO]

Źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj