Środowe obrady Sejmu dotyczące dyskusji nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji pełne były burzliwych emocji. Poseł Marek Suski, który odznaczył się wyjątkową aktywnością podczas swoich wystąpień w pewnej chwili potknął się i upadł na schodach.

Przeciwko inicjatywie PiS protestowały liczne organizacje dziennikarskie, amerykańscy politycy i praktycznie cała opozycja. Przeciwnicy podnosili, że nowe przepisy niosą ze sobą zagrożenie dla wolności mediów w naszym kraju.

W obronie pomysłu obozu rządzącego stanął Marek Suski, który tego dnia mocno się angażował i aktywnie próbował przedstawić swój punkt widzenia.

— Ostatnio też prezydenckie w USA, no na szczęście u nas Rosja jeszcze nie ma żadnej telewizji, co nie jest wykluczone, że może mieć, jeżeli takiej ustawy nie będzie, to jest to bardzo prawdopodobne i ja myślę, że wszyscy powinniśmy bronić polskiego interesu, a państwo jak zwykle bronicie interesów firm i korporacji zagranicznych w Polsce, nawet jeśli łamią prawo — mówił Suski.

— To jest rozwiązanie typowo gospodarcze, nie ma nic wspólnego z wolnością słowa i tymi wszystkimi pięknymi słowami, których państwo używacie tutaj w obronie jednej ze stacji, która sprzedała się. Nie, nie dotyczy wolności słowa. W nowelizacji nie ma nic dotyczącego wolności słowa, to jest tylko państwa nadinterpretacja — tłumaczył.

Przeczytaj również:  Szalejąca inflacja nie odpuszcza. Co dalej z cenami warzyw?

Sytuacja w Sejmie pozostawiała wiele do życzenia. PiS przegrało aż trzy razy w głosowaniach o uzupełnienie porządku obrad.

Swój komentarz zostawił również Władysław Kosiniak-Kamysz, który przedstawił wniosek o odroczenie spotkania do 2 września. Rządzący przegrali jednak 229 do 227. Wydawało się wówczas, że los tego spotkania został już przesądzony, stało się jednak inaczej. Poseł Suski zaczął zbierać podpisy pod listą o reasumpcję głosowania.

Upadek Marka Suskiego błyskawicznie stał się doskonałym powodem do kpin ze strony internautów i jego oponentów politycznych.

Zobacz również: Borys Budka grzmi w Sejmie: Niczym nie różnicie się od Putina [WIDEO]

Zobacz również: Dobromir Sośnierz zaatakowany pod Sejmem. Posłanka PO nie kryła zachwytu [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 1 165 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj