– W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, z oddaniem pracował dla Śląska – przekazał Senat RP.

Nie żyje senator PO Marek Plura. Pełnił obowiązki senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Był również posłem na Sejm VI i VII kadencji i posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Chętnie pomagał osobom niepełnosprawnym i pracował dla Śląska. Informację o śmierci polityka przekazał Senat RP.

Senator PO Marek Plura trafił do szpitala kilka dni temu w związku z powikłaniami pogrypowymi. Miał również problemy z oddychaniem. Jego ciężki stan zdrowia miał również potwierdzić przewodniczący klubu KO Borys Budka.

Plura wspierał niepełnosprawnych

Pomimo własnej niepełnosprawności Plura aktywnie udzielał się w świecie polityki i wspierał potrzebujących. Zajmował również wiele ważnych stanowisk. W latach 2007-2014 był posłem PO, a w latach 2014 – 2019 europosłem. W aktualnej kadencji był również senatorem. Pracował w Ośrodku Pomocy Kryzysowej jako pracownik socjalny i pedagog w Ośrodku Rewalidacyjnym „Akcent”.

Ukończył Wyższą Szkołę Filozoficzno-Pedagogiczną „Ignatianum” w Krakowie. Uzyskał tytuł magistra pedagogiki. Był psychoterapeutą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku. Na pokładzie 150 osób

Interia.pl / RMF24.pl

(Visited 245 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj