Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza poinformował, że otrzymał tragiczną wiadomość.

– Ojciec zamordował 10-letnią córkę. Nie mogę uwierzyć, że to mogło się wydarzyć w Inowrocławiu – w naszym Inowrocławiu, wśród nas… Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią – napisał przygnębiony prezydent miasta.

Jak przekazała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, 10-latka zginęła w wyniku ran kłutych. Policję powiadomił ojciec, który po fakcie próbował popełnić samobójstwo. 52-latek sam zgłosił się na numer 112 i poinformował o tym, co zrobił. Następnie wyskoczył z okna na czwartym piętrze. Kiedy policja wyważyła drzwi, w środku znalazła zwłoki 10-letniej dziewczynki.

Tragedia rodzinna

– W mieszkaniu w Inowrocławiu, gdzie doszło do tragedii, zakończono już czynności m.in. oględziny zwłok dziecka. W wyniku oględzin ustalono, że zmarło ono na skutek zadanych ran kłutych – dodała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Wyjaśniła, że śledczy zabezpieczyli już narzędzie, od którego prawdopodobnie zginęła dziewczynka.

– Ze wstępnych ustaleń, które poczyniliśmy z policją, wynika, że doszło do tragedii rodzinnej. Jakie były szczegóły w tym momencie nie możemy powiedzieć, bo nie wszystko zostało jeszcze zrekonstruowane – podkreśliła Adamska-Okońska.

Ojciec dziecka znajduje się obecnie na OIOM-ie i nie da się w tej chwili go przesłuchać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej. Ostatnie dni spędził w szpitalu

źródło: PAP

(Visited 302 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj