Klementyna Suchanow — jedna z liderek Strajku Kobiet ma problemy. Została bowiem oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Zdarzenie miało miejsce w styczniu.

— Zostałam oskarżona o naruszenie nietykalności policjanta poprzez poplamienie munduru. Mój prawnik poprosił o dowód w postaci munduru. Prośbę oddalono, ponieważ mundur został… zniszczony — przekazała Klementyna Suchanow w mediach społecznościowych.

Aktywistka uderzyła również w mec. Bartosza Lewandowskiego z Instytutu Ordo Iuris, który broni pokrzywdzonego funkcjonariusza.

— Sprawę policjanta prowadzi fenomenalny prawnik z Ordo Iuris Bartosz Lewandowski. Gratulacje — dodała.

Do sprawy odniósł się sam mec. Lewandowski, pisząc: — Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście kieruje akt oskarżenia przeciwko Klementynie Suchanow za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, zniszczenie mienia oraz wtargnięcie na teren TK w styczniu 21 r. Ps. Wbrew zarzutom mundur został szczegółowo sfotografowany i poddany oględzinom — tłumaczył prawnik.

Adwokat podkreślił, że nie otrzymał jeszcze formalnej informacji o przesłaniu aktu oskarżenia. Dodał, że wykonano już czynności w tej sprawie, wiec „albo prokurator już go wysłał, albo lada moment wyśle”.

Styczniowy protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego przed siedzibą TK skończył się interwencją policji i zamieszkami. Funkcjonariusze zmuszeni byli do użycia siły i wyciągnęli uczestników manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Policja otoczyła protestujących kordonem, z którego dało się wyjść jedynie po wylegitymowaniu. Wcześniej zatrzymano trzy osoby, wśród nich była Klementyna Suchanow.

Zobacz również: Wałęsa broni słów „będziesz wisiał” i popełnia błąd ortograficzny. Wpis szybko zniknął z sieci

Zobacz również: Ronaldo tak mocno kopnął piłkę, że aż znokautował stewardessę. Piłkarz nie krył przerażenia [FOTO/WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, wp.wiadomości.pl

(Visited 460 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj