W czasie konwencji Platformy Obywatelskiej w Płońsku Donald Tusk powiedział, co myśli o ostatniej wypowiedzi Sławomira Nitrasa dotyczącej katolików.

Były szef RE podkreślił, że słowa te były zupełnie niepotrzebne i wywołały jedynie zamieszanie. Wyznał przy tym, że jego rodzina jest mocno związana z religią katolicką i zapewne nie chciałaby doświadczyć żadnego rodzaju prześladowania.

— W mojej rodzinie większość osób jest katolikami. Nie chcą być „piłowani” — powiedział Donald Tusk podczas swojego wystąpienia w Płońsku. Nawiązał w ten sposób do przemyśleń Nitrasa, które ten wygłosił w czasie Campusu Polska Przyszłości.

— Uważam, że za naszego życia dojdzie do tego, że katolicy w Polsce staną się realną mniejszością i muszą nauczyć się z tym żyć. Dobrze, żeby to się stało w sposób niegwałtowny, racjonalny, a nie zasadzie pewnej zemsty. Na zasadzie: to jest uczciwa kara, za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów — mówił jeszcze niedawno Nitras.

Wypowiedź ta rozniosła się wielkim echem w mediach, a wiele osób uznało, że poseł PO zwyczajnie przesadził. Donald Tusk w Płońsku postanowił stonować nastroje społeczne i przybliżył, jak sam to rozumie. Pouczył przy tym niektórych przedstawicieli swojej partii, aby nie kierowali się skrajnościami.

Przeczytaj również:  Patrioty są już w drodze do naszego kraju. „Mają chronić rejon wokół polskiego Zamościa”

— Naszym przeciwnikiem nie są katolicy, bo przecież my jesteśmy katolikami w dużej większości, nie wpadajmy w schizofrenię. To się ani przez minutę nie kłóciło z moim liberalizmem, ja tam nie widzę żadnej sprzeczności. Nie widzę sprzeczności między wiarą i wolnością — powiedział Tusk.

Poniżej całe wystąpienie byłego szefa RE w Płońsku.

Zobacz również: W Białymstoku otwarto Muzeum Pamięci Sybiru: „Miejsce, które upamiętni niezłomność i hart ducha” [WIDEO]

Zobacz również: Tusk publicznie wyśmiał Morawieckiego. Chodzi o cenę chleba [WIDEO]

Źródło: Onet.pl, YouTube.com

(Visited 322 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj