propolski.pl: Nie żyje

Nie żyje gwiazda „Top Gear”. Miała 67 lat

Sue Baker, jedna z pierwszych prezenterek programu BBC „Top Gear” zmarła w wieku 67 lat. Była również redaktorką motoryzacyjną magazynu „The Observer”.

Program zaczęła prowadzić w 1980 roku. Przez długi czas zmagała się z poważną chorobą neuronu ruchowego. Objawiała się ona niekontrolowanymi drgawkami i sztywnością mięśni.

Sue Baker wystąpiła w ponad 100 odcinkach i była jedną z bardziej lubianych prezenterek. W 1991 roku odeszła ze stanowiska, by dalej poświęcać się dziennikarstwu.

– Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o odejściu Sue. Była utalentowaną pisarką, charyzmatyczną prezenterką telewizyjną i prawdziwą miłośniczką zwierząt. Miała życie i karierę, której wielu mogłoby pozazdrościć, ale robiła to wszystko z takim wdziękiem, że była podziwiana i szanowana przez wszystkich, którzy ją znali. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali ją w ciągu ostatnich kilku lat, gdy walczyła z MND –napisała rodzina Baker w oświadczeniu.

Prezenterka od samego dzieciństwa pasjonowała się motoryzacją. Była także wiceprezesem Gildii Dziennikarzy Motoryzacyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nie mają tylko kontekstu covidowego”. Niedzielski o nadal obowiązkowych maseczkach

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these