propolski.pl: Stanisław Tyszka

Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji [WIDEO]

Były poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka poinformował, że dołącza do partii Konfederacja, jednak nie do jej koła w Sejmie. Przyznał, że zachęcał już kolegów z Kukiz’15, by postąpili tak samo.

– Niestety moje drogi z Pawłem Kukizem się rozeszły; chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO – oświadczył Tyszka, który dzisiaj w czasie konferencji prasowej w Sejmie ogłosił, że dołącza do partii Konfederacja.

– Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach po prostu przyzwoicie; zarówno w momentach polityki proinflacyjnej, zarówno, kiedy władza w sposób drastyczny ograniczała prawa obywatelskie w obliczu pandemii, jak i w okresie kryzysu uchodźczego. Bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z posłami, z którymi bardzo wiele mnie łączy na tym poziomie ideowym – wyjaśniał Stanisław Tyszka.

– Chciałbym zachęcić wszystkich sympatyków, aktywistów, działaczy ruchu obywatelskiego z Kukiz 15, który współtworzyłem od 2015 roku, żeby razem ze mną poszli tą drogą, żeby wsparli Sławomira Mentzena i partię, którą będę od dzisiaj współtworzył – Konfederację – dodał.

W jego ocenie „to są obecnie w Polsce jedyne siły, które walczą o naprawę naszego państwa i o to, żeby Polacy mieli większą kontrolę nad własnymi pieniędzmi i żeby sami mogli je wydawać, a nie, żeby wydawali je za nich urzędnicy”.

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these