W ostatnich dniach media obiegła głośna informacja o rozłamie w Koalicji Polskiej. Jak ustalił reporter RMF FM, nie wszyscy posłowie Kukiz’15 pójdą jednak za swoim liderem i pozostaną nowo utworzonym kole sejmowym.

Decyzji o swojej politycznej przyszłości nie podjęła jeszcze posłanka Agnieszka Ścigaj, która waha się pomiędzy pozostaniem w klubie ludowców a byciem posłanką niezrzeszoną.

Ścigaj jako jedyna reprezentantka Kukiz’15 nie wyraziła poparcia dla projektu uchwały PiS, która wspierałaby premiera w wetowaniu budżetu UE.

Do sprawy odniósł się sam Paweł Kukiz, który na pytanie, czy parlamentarzystka odejdzie razem z nim z Koalicji Polskiej, odpowiedział: „Trudno powiedzieć”.

Zobacz również: Hołownia doradza prezydentowi Dudzie. Czas na klub prezydencki w Sejmie?

Paweł Kukiz został wczoraj niemile zaskoczony decyzją PSL-u, który zadecydował o zakończeniu współpracy. Oficjalną przyczyną, którą podało ugrupowanie jest m.in. poparcie uchwały PiS ws. negocjacji unijnego budżetu.

Posłowie Kukiz’15 zapowiedzieli stworzenie własnego koła sejmowego, jednak nie ma pewności czy wszyscy postąpią w taki sam sposób. Lider Kukiz’15 wydał już w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło wykorzystać głosowanie posłów Kukiz’15 w sprawie uchwały dotyczącej negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej jako pretekst do wyrzucenia Kukiz’15 z Koalicji Polskiej. Stało się tak, pomimo tego, że kwestie dotyczące pozycji Polski w Unii Europejskiej nie były przedmiotem porozumienia programowego, ani dyscypliny klubowej. Ponadto, Polskie Stronnictwo Ludowe nie dotrzymało także innych zobowiązań koalicyjnych dotyczących rotacyjnego charakteru stanowiska wicemarszałka Sejmu oraz podziału subwencji — czytamy.

Przeczytaj również:  Paweł Kukiz odpowiedział hejterom: „Mówię o tej pijawce… praktykująca alkoholiczka” [WIDEO]

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 403 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj