Tomasz Świątek, ojciec znanej tenisistki opublikował emocjonalny wpis na Instagramie. Aktualnie polska zawodniczka przebywa na urlopie. Ma za sobą bardzo intensywny rok – 67 wygranych spotkań i jedynie 9 porażek.

Świątek odniosła wiele spektakularnych sukcesów. To nieprawdopodobna seria 37. wygranych z rzędu, zwycięstwo w ośmiu turniejach, w tym dwóch wielkoszlemowych – Roland Garros i US Open.

Tomasz Świątek nie krył wzruszenia w mediach społecznościowych.

Świątek o występach córki

– Wiem, że potencjał i możliwości Igi są bardzo duże, ale tego, co wydarzyło się w tym sezonie, nawet ja się nie spodziewałem. W tamtym sezonie Iga wygrała dwa turnieje i weszła do TOP 10 i to już było godne podziwu i pokazało, że nie wygrała w Paryżu przypadkiem. Ale ten sezon… Całkowita dominacja na mączce i hardzie, 37 meczów wygranych z rzędu, 8 wygranych turniejów, z czego dwa to ponowne zwycięstwo w Roland Garros i pierwsze w US Open. Od kwietnia Iga jest numerem jeden na świecie i kończy rok na tej pozycji, mając niewyobrażalną przewagę nad pozostałymi zawodniczkami – napisał Tomasz Świątek.

– Przepełnia mnie duma. A co czyni mnie jeszcze bardziej dumnym to fakt, że w tym wszystkim, w tak napiętym sezonie pełnym zwycięstw i gry, Iga znalazła czas, żeby przyjechać do Warszawy i zagrać dla polskich kibiców, a także z zespołem zorganizować mecz charytatywny Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Pora na zasłużony odpoczynek – zakończył mężczyzna.

Przeczytaj również:  Załamujące prognozy analityków ZUS. Gigantyczna dziura

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nietrzeźwy policjant spowodował wypadek drogowy. Nie żyje 69-letnia kobieta

źródło: Instagram / sport.pl

(Visited 165 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj