24-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował śmiertelny wypadek drogowy. O szczegółach poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Podejrzany usłyszał już zarzuty, do których się jednak nie przyznał.

– Są to: umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, jazda z nadmierną prędkością, spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonej, co doprowadziło do jej śmierci, nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca zdarzenia – podkreślał prokurator Meler.

W ocenie prokuratury mężczyzna poruszał się z nadmierną prędkością i zderzył się z jadącym przed nim fiatem. Zginęła wówczas 69-letnia pasażerka auta.

Kierowca pędził, jak szalony

Biegli ustalili, że sprawca zamieszania miał na liczniku nawet 157 km/godz. Wypadek miał miejsce ok. godziny 20:30 w miejscowości Słupia pod Bralinem.

Mężczyzna, zanim spowodował wypadek pił alkohol.

– Z uwagi na nieporozumienie z osobą towarzyszącą o godz. 20.20 opuścił lokal, wsiadł do samochodu i odjechał. Dziesięć minut później doszło do tragicznego zdarzenia – przekazał prokurator. Po zatrzymaniu sprawcy ustalono, że miał 1,9 promila alkoholu we krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Miasto wraca pod kontrolę Ukrainy”. Mieszkańcy Chersonia wiwatują na cześć ukraińskiej armii

źródło: Nczas / PAP

(Visited 239 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj