Były premier i obecny szef Europejskiej Partii Ludowej odniósł się do 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Polityk gościł w „Faktach po Faktach” na antenie TVN24 u Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

To Pałac Prezydencki odpowiadał za organizację wizyty Lecha Kaczyńskiego — powiedział Tusk na antenie TVN24. Polityk wyznał również, co usłyszał od byłego prezydenta w rozmowie „w cztery oczy”.

— Od rządzących i bezpośrednio od Jarosława Kaczyńskiego należałoby oczekiwać, żeby przerwali ten ponury spektakl, czyli grę Smoleńskiem — mówił były premier, ubolewając, że tragedia jest do dzisiaj wykorzystywana politycznie.

Następnie był szef rządu oświadczył, że odpowiedzialność za rozpętanie politycznej wojny wokół Smoleńska ponosi Jarosław Kaczyński.

— Prawda o katastrofie smoleńskiej została wyjaśniona. Wyjaśniła to komisja niezłożona z polityków. Raport wyjaśnił przyczyny — przekonywał Donald Tusk.

Grupa szaleńców czy cyników postanowiła z tragedii smoleńskiej zrobić wojnę domową — oskarżał Tusk. — Należałoby oczekiwać od rządzących, aby przerwali ten ponury spektakl, czyli grę Smoleńskiem. Jest w tym coś przykrego. Ja też tam straciłem przyjaciół.

Przeczytaj również:  Sprzeczka w „Dzień Dobry TVN”. Prowadzący nie wytrzymali

„Prezydent Lech Kaczyński mówił mi w cztery oczy…”

— Chciałbym dzisiaj otwarcie powiedzieć, żeby zakończyć te spekulacje. Przyczyna została wyjaśniona, a polityczne okoliczności w świetle badań były dość oczywiste. Piloci byli poddani presji politycznej — przekonywał polityków widzów TVN24.

Tusk postanowił przypomnieć wiadomość, którą przed jedenastoma laty przekazał mu prezydent Lech Kaczyński.

Powiem coś, o czym do tej pory nie mówiłem publicznie. Prezydent Lech Kaczyński, także w rozmowie ze mną w cztery oczy, podkreślał po tzw. incydencie gruzińskim, że od czasu, kiedy pilot odmówił lotu do Tbilisi prezydentowi, że on będzie sam podejmował decyzje, kiedy będzie latał samolotem rządowym, prezydenckim, ponieważ jest głównodowodzącym — mówił Donald Tusk w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską.

Przeczytaj również: Dziennikarz Onetu korzy się przed potężnym prezydentem Dudą. „Błąd, który nie powinien się zdarzyć”

Przeczytaj również: Daniel Olbrychski pojawi się na pogrzebie Krawczyka. Otrzymał specjalne zadanie

źródło: wmeritum

(Visited 4 352 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj