Po zaledwie 6 tygodniach Elon Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka świata. Jego aktywność w sieci i mediach nie zapobiegła przecenie akcji Tesli, co sprawiło, że na szczycie znalazł się Jeff Bezos z Amazona.

W środę 17 lutego, akcje Tesli straciły nawet po 3 proc, co przyczyniło się do ubytku w fortunie Muska na poziomie ok. 10 mld dolarów.

W efekcie współzałożyciel Tesli utracił pierwsze miejsce w rankingu miliarderów.

Jeff Bezos utrzymywał tytuł najbogatszego człowieka nawet przez trzy lata, jednak w styczniu więcej szczęścia zaczął mieć Elon Musk. Na chwilę obecną majątek Jeffa Bezosa szacowany jest na ponad 190 mld dolarów.

Zobacz również: Przyśpieszone wybory parlamentarne? „Prawdopodobieństwo, jak szansa na lądowanie kosmitów”

Można więc powiedzieć, że Elon Musk i Jeff Bezos na zmianę zajmują to zaszczytne stanowisko.

Działania Muska, przyczyniły się do zmiany kursu CD Projekt, jak również do akcji takich, jak GameStop, Etsy, Shopify, czy Signal Advance. Zmianom uległy również notowania bitcoina, które przekroczyły nawet 50000 dolarów, oraz kryptowaluty.

Zobacz również: Kwaśniewski o swoim stanie zdrowia: Skutki będziemy odczuwać jeszcze długo

Jeff Bezos wracając na fotel najbogatszej osoby na świecie, planuje zrzec się stanowiska dyrektora generalnego w Amazonie, by zająć się innymi projektami.

Miliarder jest właścicielem firmy, która zajmuje się eksploracją kosmosu Blue Origin, czy dziennika Washington Post.

źródło: businessinsider.com

(Visited 736 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lekarz i TVN24 chcieli udowodnić skuteczność maseczek... Podczas biegania. Internet ich zmiażdżył: "Robią z nas idiotów!"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here